استعدادیابی قایقرانی
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی قایقرانی
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی قایقرانی

فهرست مطالب مهم استعدادیابی قایقرانیآنتروپومتری برای استعدادیابی قایقرانیتست انعطاف پذیریتست قدرت عضلانیتست استقامت عضلانیتست استحکام – قدرتتست هماهنگیتست زمان پاسخ برای استعدادیابی قایقرانیظرفیت “استقامت” هوازیمخصوص قایقرانینتایج نمونه برای یک پاروزنی استعدادیابی قایقرانی برای استعدادیابی قایقرانی٬‌ویژگی های فیزیکی زیادی وجود دارد که برای موفقیت در قایقرانی مهم است. بسیار مهم است…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی قایقرانی

برای استعدادیابی قایقرانی٬‌ویژگی های فیزیکی زیادی وجود دارد که برای موفقیت در قایقرانی مهم است. بسیار مهم است که قایقرانان ظرفیت استقامت بسیار خوبی داشته باشند. قدرت و استقامت قدرت نیز مهم است. اندازه و ترکیب بدن نیز نقش مهمی در موفقیت یک قایقران ایفا می کند – سطح چربی بدن کم و قد بلند با دستیابی خوب.

در زیر مولفه های مختلف تناسب اندام و چند تست پیشنهادی ذکر شده است. تست هایی وجود دارد که به طور خاص برای قایقرانان ایجاد شده است، و بسیاری از تست های دیگر که می توانید از آنها استفاده کنید.

آنتروپومتری برای استعدادیابی قایقرانی

ورزشکارانی که برای حفظ رده وزنی خود تلاش می کنند باید به طور منظم ترکیب بدن خود را کنترل کنند. اهرم های بلند دست ها و پاها برای به دست آوردن حداکثر نیروی محرکه مهم هستند. ورزشکارانی که بازوهایشان بیشتر از قدشان است نشان دهنده طول اهرم بیشتر است. چربی کم بدن نسبت قدرت به وزن را بهبود می بخشد. در مورد آنتروپومتری قایقرانی بیشتر ببینید.

برخی از تست‌های آنتروپومتری که می‌توانید انجام دهید عبارتند از: قد، قد نشستن، دهانه بازو، تست توده بدن و چین‌خوردگی‌های پوست.

حتما بخوانید!
ملاقات با رئیس فدراسیون قایقرانی

تست انعطاف پذیری

انعطاف پذیری توانایی جابجایی بخش هایی از بدن در سراسر محدوده آنهاست. انعطاف پذیری خوب برای قایقرانان برای داشتن دامنه حرکتی زیاد در حرکت قایقرانی مهم است. انعطاف‌پذیری همسترینگ و پشت برای رسیدن به جلو هنگام بالا آمدن سرسره در موقعیت گیر مهم است.

یک آزمون مناسب برای انعطاف پذیری، آزمون نشستن و دستیابی است.

استعدادیابی در قایقرانی

تست قدرت عضلانی

قدرت عضلانی ترکیبی از سرعت و قدرت است – توانایی عضله برای تولید هر چه بیشتر قدرت در سریع ترین زمان ممکن. در قایقرانی، شتاب دادن و حرکت سریع قایق بسیار مهم است.

تست قدرت عضلانی، تست پرش عمودی برای قدرت پا و تست ارگومتر پارویی 500 متر برای قدرت خاص پارو زدن کل بدن است.

تست استقامت عضلانی

استقامت عضلانی توانایی انقباض مکرر عضلات در مواجهه با خستگی است که در قایقرانی که در آن به شدت بالا نیاز است تا در طول مسابقه حفظ شود، مهم است.

تست های استقامت عضلانی شامل تست های دراز و نشست، چانه بالا و فشار بالا می باشد.

تست استحکام – قدرت

توانایی تولید حداکثر نیرو، مهم در قایقرانی برای اعمال حداکثر نیرو در برابر آب با هر ضربه. می توانید قدرت را با استفاده از تست های حداکثر یک تکرار (1RM) برای کشش روی نیمکت، اسکات تست کنید.

تست هماهنگی

هماهنگی توانایی بدن برای پیوند دادن یک سری حرکات به یکدیگر در یک حرکت سیال است، مانند حرکت قایقرانی که از حرکات مختلفی تشکیل شده است.

حتما بخوانید!
استعدادیابی دوچرخه سواری

یک تست ساده برای هماهنگی، تست پرتاب دیوار است.

تست زمان پاسخ برای استعدادیابی قایقرانی

زمان واکنش توانایی پاسخ دادن به یک محرک خارجی است. این در قایقرانی مهم است زیرا در شروع مسابقه به زمان واکنش سریع نیاز دارید، جایی که ثانیه های مهم را می توان از دست داد.

تست های زمان واکنش زیادی وجود دارد. یک آزمایش ساده زمان واکنش چوب است.

ظرفیت “استقامت” هوازی

ظرفیت هوازی توانایی قلب و ریه ها برای تامین اکسیژن بدن برای ورزش است. این در قایقرانی برای سیستم قلبی عروقی مهم است تا به طور مداوم سطح کافی اکسیژن را در طول مسابقه به ماهیچه ها برساند.

برای اندازه گیری ظرفیت هوازی می توان از تست بوق استفاده کرد. یک آزمایش دقیق تر و خاص تر برای پارو زدن، اندازه گیری VO2max در یک ارگومتر قایقرانی یا تست استقامت با استفاده از یک ارگومتر چرخه بازو/پا است.

مخصوص قایقرانی

در حالی که تست های میدانی برای شناسایی مناطقی از آمادگی جسمانی که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشند و برای نظارت بر تغییرات تناسب اندام با تمرین مهم هستند، همچنین مهم است که مطمئن شوید تست ها مختص ورزش قایقرانی هستند. بهترین راه برای انجام این کار انجام آزمایشات روی ارگومتر پارویی است. چنین تست هایی شامل تست 500 متری و 2 کیلومتری و 5 کیلومتری پارویی ارگو و تست بیپ پارویی است.

نتایج نمونه برای یک پاروزنی

در اینجا نمونه‌ای از آزمایش‌های انجام شده بر روی قایقران المپیک استرالیایی، درو گین، در سال 2009 انجام شده است (همانطور که در روزنامه هرالد سان به تفصیل شرح داده شده است). خلاصه ای از نتایج او در جدول زیر آمده است. همانطور که برای یک پاروزن انتظار می رود، او در تست VO2max نمره هوازی بسیار خوبی دارد. اگرچه مهمتر امتیاز مطلق VO2max اوست (L/min نه به ازای هر کیلوگرم وزن بدن)، زیرا وزن بدن پاروزنان توسط قایق پشتیبانی می شود.

حتما بخوانید!
تست آنتروپومتری بیسبال

تست استعدادیابی قایقرانی

مقالات مرتبط با استعدادیابی قایقرانی : آنتروپومتری قایقرانی استعدادیابی ورزش های پارویی آنتروپومتری ورزشهای پارویی

فدراسیون جهانی قایقرانی

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید