تست پرتاب به دیوار با دست
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست پرتاب به دیوار با دست
تست تناسب اندام

تست پرتاب به دیوار با دست

فهرست مطالب مهم تست پرتاب به دیوار با دستهدف تست پرتاب به دیوار با دست:تجهیزات مورد نیاز تست پرتاب به دیوار با دست:روش تست پرتاب به دیوار با دست:مزایای تست پرتاب به دیوار با دست:معایب تست پرتاب به دیوار با دست:تست های مشابه تست پرتاب به دیوار با دست :…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست پرتاب به دیوار با دست

تست پرتاب به دیوار با دست تست هماهنگی دست و چشم است که در آن شرکت‌ کننده در یک حرکت زیر بغل توپی را از یک دست به دیوار پرتاب می‌کند و سعی می‌کند با دست مخالف آن را بگیرد.

هدف تست پرتاب به دیوار با دست:

اندازه گیری هماهنگی دست و چشم

تجهیزات مورد نیاز تست پرتاب به دیوار با دست:

توپ تنیس یا بیس بال، دیوار صاف و محکم، نوار علامت گذاری، کرونومتر (اختیاری)

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. یک گرم کردن و تمرین مناسب انجام دهید.

روش تست پرتاب به دیوار با دست:

یک علامت در فاصله معینی از دیوار قرار می گیرد (مثلاً 2 متر، 3 فوت). فرد پشت خط و رو به دیوار می ایستد. توپ از یک دست در یک حرکت زیر بغل به دیوار پرتاب می شود و سعی می شود با دست مخالف گرفته شود. سپس توپ به سمت دیوار پرتاب می شود و با دست اولیه گرفته می شود. آزمون می‌تواند برای تعداد مشخصی از تلاش‌ها یا برای یک دوره زمانی مشخص (مثلاً 30 ثانیه) ادامه یابد. با اضافه کردن محدودیت یک بازه زمانی تعیین شده، عامل کار تحت فشار را نیز اضافه می کنید.

حتما بخوانید!
تست عملکرد ریه

امتیازدهی:

این جدول رتبه‌بندی‌های کلی را برای آزمون پرتاب دیوار بر اساس امتیاز تعداد صیدهای موفق در یک دوره 30 ثانیه‌ای فهرست می‌کند.

تست پرتاب به دیوار با دست

تغییرات:

بسته به نتایج مورد نظر می توان تغییرات متعددی در رویه های این تست ایجاد کرد: اندازه، وزن و شکل جسم، فاصله از دیوار، تعداد تلاش ها یا دوره زمانی همگی می توانند متنوع. این روش باید با نتایج ثبت شود و برای آزمایش‌های آتی روی همان افراد ثابت نگه داشته شود.

مزایای تست پرتاب به دیوار با دست:

حداقل تجهیزات و هزینه ها در انجام این آزمایش دخیل است و می توان آن را به تنهایی انجام داد.

معایب تست پرتاب به دیوار با دست:

توانایی گرفتن توپ می تواند تحت تأثیر سختی و مستقیم پرتاب شدن توپ به دیوار باشد. ممکن است بخواهید یک هدف را روی دیوار بکشید تا به دقت پرتاب کمک کند. اگر آزمودنی چند بار گیر کند، ممکن است نتایج آزمایش کج شود، بنابراین چند بار تکرار آزمایش ممکن است به نتایج دقیق‌تری منجر شود.

تست های مشابه تست پرتاب به دیوار با دست :

به زودی تکمیل می شود

منبع

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید