تست سرعت
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست سرعت تناسب اندام
تست تناسب اندام

تست سرعت تناسب اندام

فهرست مطالب مهم تست سرعت تناسب اندامهدف تست سرعت:تجهیزات مورد نیاز برای تست سرعت:روش تست سرعت تناسب اندام:نتایج تست سرعت:تست های مشابه تست سرعت: تست سرعت تناسب اندام تست های سرعت را می توان در فواصل مختلف انجام داد، بسته به فاکتورهای مورد آزمایش و ارتباط با ورزش قهرمانی. هدف…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست سرعت تناسب اندام

تست های سرعت را می توان در فواصل مختلف انجام داد، بسته به فاکتورهای مورد آزمایش و ارتباط با ورزش قهرمانی. هدف تمام تست های سرعت این است که مسافت تعیین شده را در سریع ترین زمان ممکن طی کنند.

هدف تست سرعت:

هدف از این تست تعیین شتاب، حداکثر سرعت دویدن و استقامت سرعت بسته به مسافت دویدن است.

تجهیزات مورد نیاز برای تست سرعت:

نوار اندازه گیری یا مسیر علامت گذاری شده، کرونومتر یا دروازه های زمان بندی، نشانگرهای مخروطی.

پیش آزمون تست سرعت تناسب اندام:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. ناحیه آزمایش را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. برای دوی سرعت گرم کردن انجام دهید.

تست سرعت

روش تست سرعت تناسب اندام:

آزمون شامل اجرای یک حداکثر سرعت در یک مسافت تعیین شده، با ثبت زمان است. پس از یک گرم کردن استاندارد، بسته به ورزش و آنچه که می‌خواهید اندازه‌گیری کنید، آزمایش در مسافت معینی مانند 10، 20، 40 و/یا 50 متر یا یارد انجام می‌شود. موقعیت شروع باید استاندارد باشد، از یک موقعیت ثابت با یک پا در پشت خط شروع، بدون حرکات تکان دهنده شروع شود.

حتما بخوانید!
سنجش زمان واکنش

اگر تجهیزات (مانند گیت های تایمینگ) را دارید، می توانید زمان اجرای هر فاصله تقسیم شده (مثلاً 5، 10، 20 متر) را در طول همان دویدن اندازه گیری کنید و سپس شتاب و سرعت اوج را نیز می توان تعیین کرد. معمول است که ابتدا به ورزشکاران یک گرم کردن و تمرین کافی داده شود، و مقداری تشویق به ادامه دویدن سخت پس از خط پایان شود.

نتایج تست سرعت:

می‌توانید از اندازه‌گیری زمان برای 10 متر یا یاردهای اول از شروع ثابت به عنوان امتیاز برای شتاب و زمان دویدن بین 30 تا 60 متر برای سرعت پرواز یا حداکثر سرعت دویدن استفاده کنید. این امتیاز همچنین می تواند به عنوان سرعت دویدن (مسافت / زمان) ارائه شود. برای تست های سرعتی که بیش از 100 متر یا یارد یا بیشتر انجام می شود، مقایسه زمان 40 نهایی در مقایسه با 40 مرحله اول می تواند به عنوان امتیاز استقامت سرعت استفاده شود.

جامعه هدف:

دوندگان سرعت، ورزشکاران ورزش تیمی و هر ورزش دیگری که سرعت در آن مهم است.

قابلیت اطمینان تست سرعت:

در صورت استفاده از گیت های زمان بندی، قابلیت اطمینان بسیار بهبود می یابد. همچنین شرایط آب و هوایی و سطح در حال اجرا می تواند بر نتایج تأثیر بگذارد و این شرایط باید با نتایج ثبت شود. در صورت امکان، مسیر را با باد متقابل تنظیم کنید تا اثر باد را به حداقل برسانید.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری والیبال

تست های مشابه تست سرعت:

بزودی تکمیل می شود

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید