تست اندازه گیری چین پوستی
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست اندازه گیری چین پوستی
تست تناسب اندام

تست اندازه گیری چین پوستی

فهرست مطالب مهم تست اندازه گیری چین پوستی در آنتروپومتریتجهیزات تست اندازه گیری چین پوستی:روش تست اندازه گیری چین پوستی:مزایای تست اندازه گیری چین پوستی :تست های مشابه تست اندازه گیری چین خوردگی پوستی: تست اندازه گیری چین پوستی در آنتروپومتری اندازه گیری چین خوردگی پوست یک روش رایج برای…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست اندازه گیری چین پوستی در آنتروپومتری

اندازه گیری چین خوردگی پوست یک روش رایج برای تعیین ترکیب چربی بدن است. کولیس برای اندازه گیری ضخامت پوست در محدوده ای از نقاط اطراف بدن استفاده می شود. تکنیک اندازه گیری دقیق مهم است. در اینجا تکنیک استانداردی است که استفاده می شود. شما باید این اطلاعات را همراه با توضیحات هر یک از سایت های اندازه گیری استاندارد بخوانید.

هدف تست اندازه گیری چین خوردگی پوست:

تخمین سطح چربی بدن با اندازه گیری ضخامت چین خوردگی پوست

تجهیزات تست اندازه گیری چین پوستی:

کولیس های پوستی (مانند هارپندن، اسلیمگلاید، لانگ)، متر نواری، خودکار نشانگر، برگه های ضبط. برای مقایسه کولیس های موجود، راهنمای Skinfold را بخوانید.

پیش آزمون اندازه گیری چین خوردگی پوست:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. کولیس ها باید برای کشش فک و عرض شکاف صحیح کالیبره شوند.

روش تست اندازه گیری چین پوستی:

اندازه‌گیری چروک پوست می‌تواند از 3 تا 9 محل استاندارد آناتومیکی مختلف در اطراف بدن استفاده کند. سمت راست معمولا فقط اندازه گیری می شود (برای قوام). آزمایش‌کننده پوست را در محل مناسب نیشگون می‌گیرد تا یک لایه دوگانه از پوست و بافت چربی زیرین را بالا ببرد، اما نه عضله. سپس کولیس ها را 1 سانتی متر زیر و در زوایای قائم با پینچ اعمال می کنند و دو ثانیه بعد آن را بر حسب میلی متر (میلی متر) می خوانند. میانگین دو اندازه گیری باید گرفته شود. اگر دو اندازه گیری تفاوت زیادی داشته باشند، باید اندازه گیری سوم انجام شود، سپس مقدار متوسط گرفته شود.

حتما بخوانید!
تست ورزش های متناوب

سایت‌ها:

مکان‌های رایج زیادی وجود دارد که می‌توان در آن‌ها نیشگون گرفتن پوست چین خورده را گرفت.

نتایج تست اندازه گیری چین پوستی:

به دلیل افزایش خطاهای مربوطه، معمولاً تبدیل اندازه های پوستی به درصد چربی بدن (%BF) مناسب نیست. بهتر است از مجموع چندین سایت برای نظارت و مقایسه میزان چربی بدن استفاده کنید. برای جلب رضایت کسانی که قصد محاسبه درصد چربی بدن را دارند، یک نمونه معادلات برای محاسبه آن در اینجا وجود دارد. در زیر جدولی از دستورالعمل‌های کلی (بر اساس تجربه شخصی) برای استفاده از مجموع مجموع (بر حسب میلی‌متر) هفت ناحیه اصلی چین‌خوردگی پوست (سه سر، دوسر بازو، زیر اسکپ، فوق نخاعی، شکم، ران، ساق پا) آمده است. همچنین نمونه هایی از برخی نتایج واقعی ورزشکاران وجود دارد.

مقیاس در تست اندازه گیری چین خوردگی پوستی

جامعه هدف:

برای همه جمعیت ها مناسب است، اگرچه گاهی اوقات اندازه گیری قابل اعتماد با افراد چاق دشوار است.

اعتبار تست اندازه گیری چین پوستی:

استفاده از اندازه‌گیری چین‌های پوستی پیش‌بینی‌کننده معتبری برای درصد چربی بدن نیست، اما می‌توان از آن‌ها به عنوان یک دستگاه نظارت برای نشان دادن تغییرات در ترکیب بدن در طول زمان استفاده کرد. حفظ کالیبراسیون صحیح کولیس ها مهم است

قابلیت اطمینان:

قابلیت اطمینان اندازه گیری چین خوردگی پوست بسته به مهارت و تجربه آنها می تواند از تستری به تستر دیگر متفاوت باشد. دوره های اعتباربخشی از طریق ISAK در دسترس است.

مزایای تست اندازه گیری چین پوستی :

اندازه گیری پوست به طور گسترده برای ارزیابی ترکیب بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این بسیار ساده تر از توزین هیدرواستاتیک و بسیاری از تکنیک های دیگر ترکیب بدن است. پس از هزینه اولیه برای کولیس، هزینه تست روزانه حداقل است.

حتما بخوانید!
تست های مرحله ای تناسب اندام

مزایای آزمون اندازه گیری چین پوستی

ملاحظات دیگر:

برخی از آزمودنی‌ها ممکن است احساس ناراحتی کنند که جلوی تست‌کننده برهنه شوند، بنابراین باید هر اثری برای ایجاد احساس راحتی در آنها ایجاد شود. به دلایل قانونی، عاقلانه است که فرد دیگری در آن حضور داشته باشد، و برای آزمودنی‌های زن، آزمایش‌کنندگان زن حضور داشته باشند. اندازه گیری سمت راست استاندارد است، اگرچه در برخی شرایط ممکن است لازم باشد فردی را در سمت چپ آزمایش کنید. اگر چنین است، باید این را ثبت کنید و سعی کنید همیشه در یک سمت برای آن شخص آزمایش کنید. دلایل انجام آزمایش در سمت چپ ممکن است شامل صدمات، قطع عضو، بدشکلی یا سایر شرایط پزشکی باشد.

کلمات کلیدی: کالیپر plicometro، adipometro

تست های مشابه تست اندازه گیری چین خوردگی پوستی:

به زودی تکمیل می شود.

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید