تست های 1RM
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست های 1RM یا یک تکرار حداکثر
تست تناسب اندام

تست های 1RM یا یک تکرار حداکثر

فهرست مطالب مهم تست های 1RM یا یک تکرار حداکثرهدف تست یک تکرار حداکثر، 1RM:تجهیزات مورد نیاز برای تست یک تکرار حداکثر، 1RM:روش تست یک تکرار حداکثر، 1RM:مزایای تست یک تکرار حداکثر، 1RM:تست های مشابه 1RM تست های 1RM یا یک تکرار حداکثر تست های یک تکرار حداکثر (1RM) اندازه…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست های 1RM یا یک تکرار حداکثر

تست های یک تکرار حداکثر (1RM) اندازه گیری حداکثر وزنی است که یک آزمودنی می تواند با یک تکرار بلند کند. این یک روش محبوب برای اندازه گیری قدرت عضلانی ایزوتونیک است. در زیر مراحل کلی آزمون حداکثر تکرار توضیح داده شده است. تست‌های حداکثر قدرت پرس، اسکوات، ددلیفت و لت پولداون را ببینید. همچنین تست حداکثر توان پاک پاور وجود دارد. تست‌های 1RM را می‌توان با بسیاری از تمرین‌های قدرتی و قدرتی دیگر مانند حلقه دو سر بازو، پرس شانه، کشیدن نیمکت، پرس پا، فر کردن ساق پا و اکستنشن زانو انجام داد.

هدف تست یک تکرار حداکثر، 1RM:

اندازه گیری حداکثر قدرت گروه های مختلف عضلانی و عضلانی.

تجهیزات مورد نیاز برای تست یک تکرار حداکثر، 1RM:

وزنه های آزاد (هالتر، دمبل) یا سایر تجهیزات بدنسازی.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کرده و اطلاعات اولیه مانند نام، سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید.

روش تست یک تکرار حداکثر، 1RM:

رسیدن به حداکثر وزن بدون خستگی قبلی مهم است. پس از گرم کردن، وزنی را انتخاب کنید که قابل دستیابی باشد. سپس پس از حداقل چند دقیقه استراحت، وزن را افزایش داده و دوباره امتحان کنید. ورزشکاران وزنه های بعدی را انتخاب می کنند تا زمانی که بتوانند تنها یک بار کامل و صحیح آن وزنه را تکرار کنند.

حتما بخوانید!
تست عملکرد ریه

امتیاز دهی:

حداکثر وزن بلند شده ثبت می شود. توالی بالابرها نیز باید ثبت شود زیرا می توان از آنها در آزمایشات بعدی برای کمک به تعیین آسانسورهایی که باید تلاش کرد استفاده کرد. برای استاندارد کردن نمره ممکن است مفید باشد که امتیازی متناسب با وزن بدن فرد محاسبه شود. شما همچنین می توانید از یک ماشین حساب برای تخمین 1RM استفاده کنید.

تست های 1RM

مزایای تست یک تکرار حداکثر، 1RM:

تجهیزات مورد نیاز به راحتی در اکثر سالن های ورزشی موجود است.

معایب: انجام حداکثر وزنه برداری فقط برای مربیان وزنه پیشرفته است. قبل از انجام این تست، داشتن تکنیک خوب مهم است.

نظرات:

نتایج آزمون مختص تجهیزات مورد استفاده و تکنیک مجاز خواهد بود، بنابراین بهتر است برای اقدامات تست مجدد استفاده شود. این تست یک تکرار حداکثر، 1RM، حداکثر یک تکرار نیز نامیده می شود

تغییرات / اصلاحات تست یک تکرار حداکثر، 1RM:

گاهی اوقات از حداکثر سه یا پنج تکرار استفاده می شود، به ویژه برای بالابرهای با تجربه کمتر. این تکرارهای بیشتر به وزن کمتری نیاز دارند و ممکن است کمتر خطرناک تلقی شوند. تغییر تعداد دفعات تکرار، سیستم های انرژی عضلانی و اعتبار این تست را نیز تغییر می دهد.

تست های مشابه 1RM

بزودی تکمیل می شود

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید