تست های نشستن تناسب اندام
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست های نشستن
تست تناسب اندام

تست های نشستن

فهرست مطالب مهم تست های نشستن تناسب اندامهدف تست های نشستن:تجهیزات مورد نیاز برای تست های نشستن:تکنیک دراز و نشست:روش تست نشستن:خلاصه مراحل تست نشستن:مزایای تست نشستن:معایب تست های نشستن:دستورالعمل ها: تست های نشستن تناسب اندام تست های نشستن :کرل آپ / دراز و نشست / تست کرانچ این یک…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست های نشستن تناسب اندام

تست های نشستن :کرل آپ / دراز و نشست / تست کرانچ

این یک توصیف کلی از تست دراز و نشست برای اندازه گیری استقامت عضلات شکم است (که به آن تست کرانچ یا کرانچ نیز می گویند). روش و تکنیک این تست بسته به اینکه کدام تست خاصی را انجام می دهید می تواند متفاوت باشد.

هدف تست های نشستن:

تست کرل آپ قدرت عضلانی شکم و استقامت شکم و فلکسورهای لگن را اندازه گیری می کند که در حمایت از پشت و ثبات مرکزی مهم است.

تجهیزات مورد نیاز برای تست های نشستن:

سطح صاف، تمیز، بالشتک، کرونومتر، برگه های ضبط، خودکار. برخی از تغییرات نیز به موارد زیر نیاز دارند: نوارهای حلقه کردن، یک دستگاه تمپو (مترونوم، درام، تست بیپ نشستن mp3، سی‌دی تست PACER که شامل آهنگ‌هایی برای تست دراز و نشست است).

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. اطمینان حاصل کنید که سوژه ها به اندازه کافی گرم شده اند.

حتما بخوانید!
تست شاخص توده بدنی (BMI)

تکنیک دراز و نشست:

در اینجا روش های رایج مورد استفاده و برخی دستورالعمل های کلی شرح داده شده است. سوژه روی یک سطح صاف، صاف و تمیز با زانوهای خمیده، معمولاً 90 درجه دراز می کشد. برخی از تکنیک ها ممکن است مشخص کنند که پاها چقدر از باسن فاصله دارند، مثلاً 12 اینچ. یک شریک ممکن است با لنگر انداختن پاها به زمین کمک کند. موقعیت دست ها و بازوها می تواند بر دشواری آزمون تأثیر بگذارد. آنها معمولاً پشت سر قرار نمی گیرند زیرا این امر باعث می شود سوژه به گردن فشار بیاورد و سر را به جلو بکشد.

دست ممکن است در کنار سر قرار گیرد، یا بازوها روی قفسه سینه ضربدری شوند و از جلو دراز شوند. برخی از پروتکل‌ها از نوارهای پیچ‌دار یا علامت‌های دیگر روی زمین برای بلغزاندن دست‌ها در امتداد و نشان دادن میزان خم شدن استفاده می‌کنند. سوژه تنه را با حرکتی صاف بالا می‌آورد، بازوها را در موقعیت خود نگه می‌دارد و مقدار مورد نظر را خم می‌کند. تنه به عقب به زمین پایین می آید تا تیغه های شانه یا قسمت بالایی پشت با زمین تماس داشته باشد.

روش تست نشستن:

یک روش متداول برای انجام تست تناسب اندام دراز و نشست، ثبت حداکثر تعداد دراز و نشست در یک بازه زمانی مشخص، مانند 30 ثانیه (تست دراز و نشست یوروفیت)، یک دقیقه (چالش پرزیدنت کرل آپ، خانه) است. بنشینید) یا دو دقیقه (مثلاً در ارتش ایالات متحده و تفنگداران دریایی ایالات متحده و نیروی دریایی ایالات متحده). از طرف دیگر، آزمایش ممکن است با یک سرعت تنظیم شده انجام شود و حداکثر تعداد کل دراز و نشست ها ثبت می شود (فیتنسگرام کرل آپ، تست دراز و نشست جزئی، پیچش جزئی چالش رئیس جمهور، بیپ کرل آپ NHL).

حتما بخوانید!
تست کوپر (اجرای 12 دقیقه ای)

برای این روش ممکن است مترونوم با سرعت دلخواه تنظیم شود یا از فایل صوتی یا سی دی با ضبط سرعت استفاده شود. تست NCF شکم کرل تهویه این یک گام جلوتر است، و دارای یک تست سرعت است که به تدریج سریعتر می شود، بسیار شبیه به تست بیپ در حال اجرا.

خلاصه مراحل تست نشستن:

مراحل تست نشستن تناسب اندام

امتیاز دهی:

تکمیل یک چرخش کامل (بالا و عقب) یک عدد محسوب می شود. دراز و نشست باید به درستی انجام شود تا شمارش شود. برای تست های تمپو، تست تا زمانی ادامه می یابد که آزمودنی نتواند ریتم را حفظ کند یا به عدد مورد نظر برای تست برسد.

مزایای تست نشستن:

انجام دراز و نشست ساده است و نیاز به حداقل تجهیزات دارد و گروه های بزرگ ممکن است یکباره آزمایش شوند.

معایب تست های نشستن:

حلقه کردن پاها با نگه داشتن پاها درگیری عضلات خم کننده ران را افزایش می دهد و باعث می شود آزمون به عنوان معیار قدرت شکم اعتبار کمتری داشته باشد. گاهی اوقات تعیین اینکه آیا یک نشستن صحیح انجام شده است یا خیر دشوار است و ممکن است در مورد تعداد کل اختلاف وجود داشته باشد. هنگام استفاده از روش تمپو، مربی باید دستورالعمل های روشنی در مورد زمان پایان آزمون داشته باشد.

نظرات:

مطمئن شوید که سوژه از روی زمین “پرت” نمی شود – فقط باید کرل آپ هایی که به درستی انجام شده اند شمارش شوند. شریک ممکن است با شمارش بلند تعداد تکرارها کمک کند. برای مقایسه دقیق با هنجارها مهم است که از تکنیک صحیح همانطور که توضیح داده شد استفاده شود. در صورت استفاده از تنوع آزمون، روش و روش واقعی باید همراه با نتایج ثبت شود و جداول هنجار مناسب مورد مشورت قرار گیرد.

حتما بخوانید!
اندازه گیری هیدراتاسیون

دستورالعمل ها:

قبل از انجام هر تست تناسب اندام، باید وضعیت پزشکی هر فرد را بررسی کنید تا مشکلات پزشکی، ارتوپدی یا سایر مشکلات سلامتی را که باید در نظر گرفته شود، شناسایی کنید. قبل از شروع، مطمئن شوید که تکنیک های صحیح برای همه تست ها توضیح داده شده است.

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید