تست استعدادیابی فوتبال
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. تست استعدادیابی فوتبال (تست فاصله فیفا) 1
استعدادیابی ورزشی

تست استعدادیابی فوتبال (تست فاصله فیفا) 1

فهرست مطالب مهم تست استعدادیابی فوتبال (تست فاصله فیفا) قسمت اول1 توانایی سرعت مکرر (RSA)هدف تست استعدادیابی فوتبال:تجهیزات مورد نیاز برای تست فاصله فیفا:روش تست فاصله فیفا (برای استعدادیابی فوتبال):تنوع تست استعدادیابی فوتبال:امتیاز دهی:جامعه هدف تست فاصله فیفا:یادداشت:تست های مرتبط با استعدادیابی فوتبال : تست استعدادیابی فوتبال (تست فاصله فیفا)…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست استعدادیابی فوتبال (تست فاصله فیفا) قسمت اول

1 توانایی سرعت مکرر (RSA)

این قسمت یکی از تست های تناسب اندام فیفا برای داوران و کمک داوران است که به آن تست تناسب اندام با شدت بالا یا توانایی دویدن مکرر (RSA) نیز می گویند. این تست شامل 6 × 40 متر سرعت است و پس از هر دوی حداکثر 1 دقیقه ریکاوری انجام می شود. همچنین به تست فواصل فیفا – قسمت 2 مراجعه کنید.

هدف تست استعدادیابی فوتبال:

این آزمون توانایی بازیابی بین تلاش‌های سرعتی و انجام مکرر دوی سرعت با شدت بالا است که برای آزمایش خواسته‌های فیزیکی داوران فوتبال طراحی شده است.

تست فاصله فیفا

تجهیزات مورد نیاز برای تست فاصله فیفا:

گیت های زمان بندی (یا 2 کرونومتر)، کرونومتر برای بازیابی زمان، نوار اندازه گیری، مخروط های نشانگر، حداقل 50 متر مسیر دویدن.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت و شرایط آزمون را ثبت کنید. اندازه گیری کنید و از مخروط ها برای مشخص کردن مسیر استفاده کنید.

حتما بخوانید!
استعدادیابی هنرهای رزمی

روش تست فاصله فیفا (برای استعدادیابی فوتبال):

گیت های زمان بندی (ترجیحا) و مخروط های نشانگر در فاصله 40 متری از هم قرار می گیرند تا فاصله سرعت را نشان دهند. یک خط شروع نیز 1.5 متر قبل از دروازه های زمان بندی مشخص شده است. پای جلویی سوژه پشت خط شروع قرار می گیرد و پس از آماده شدن، اولین دوی سرعت را آغاز می کند و حداکثر از دروازه 40 متر دورتر می دود. زمان دوی سرعت ثبت می شود. برای ثبت زمان بازیابی از کرونومتر استفاده می شود. سوژه 1 دقیقه فرصت دارد تا به نقطه شروع بازگردد، قبل از اینکه دوباره به سرعت بپردازد. در مجموع 6 دوی سرعت انجام شده است.

تست استعدادیابی برای فوتبال

تنوع تست استعدادیابی فوتبال:

در صورت عدم امکان ثبت زمان ها با استفاده از گیت های زمان بندی، کرونومتر و دو دستیار مورد نیاز است. یک نفر لحظه ای را که سوژه از دروازه اول عبور می کند با استفاده از سیگنال پرچم سیگنال می دهد، در حالی که نفر دوم در خط دروازه دوم قرار می گیرد و زمانی که سوژه از نشانگر 40 متری عبور می کند کرونومتر را متوقف می کند (و همچنین کرونومتر بازیابی را شروع می کند).

امتیاز دهی:

برای قبولی در آزمون، داوران ملزم به رسیدن به زمان استاندارد معینی برای تمام دوی سرعت هستند. برای مردان، هر سرعت باید کمتر از 6.2 ثانیه برای داوران بین المللی، 6.0 ثانیه برای کمک داوران بین المللی، 6.4 ثانیه برای داوران ملی، 6.2 ثانیه برای کمک داوران ملی باشد. برای داوران زن، هر سرعت باید کمتر از 6.6 ثانیه برای داوران بین المللی، 6.4 ثانیه برای کمک داوران بین المللی، 6.8 ثانیه برای داوران ملی، 6.6 ثانیه برای کمک داوران ملی باشد.

حتما بخوانید!
ملاقات مدیران استیدو با مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها

اگر یک داور زمین بخورد یا زمین بخورد، یک آزمایش دیگر (40 متر) به او داده می شود. اگر داوری در 1 آزمایش از 6 آزمایش به استاندارد نرسد، بلافاصله پس از آزمایش 6، 1 آزمایش دیگر (و فقط یک آزمایش) به او داده می شود. اگر آنها در 2 آزمایش شکست بخورند، آزمون شکست خورده است.

جامعه هدف تست فاصله فیفا:

این آزمون به طور خاص برای داوران فوتبال ایجاد شده است، اگرچه برای تیم های ورزشی مشابه که ماهیت متناوب دارند، مانند بسکتبال، هاکی، راگبی و AFL مناسب است.

نظرات: میخ های دو و میدانی ممکن است پوشیده نشوند.

یادداشت:

زمان بین پایان آزمون فواصل فیفا – قسمت 1 تا شروع قسمت 2 حداکثر باید 6 تا 8 دقیقه باشد.
در حدود سال 2016 تغییراتی در این تست ایجاد شد تا تقاضای آن بیشتر شود. دوره ریکاوری بین دو سرعت از یک دقیقه و 30 ثانیه به تنها 60 ثانیه کاهش یافت. تغییر دیگری ایجاد نشد.

تست های مرتبط با استعدادیابی فوتبال :

تست فاصله فیفا قسمت دوم

تست استعدادیابی فوتبال

آنتروپومتری فوتبال

تست متناوب یویو

تست کوپر 12 دقیقه دویدن

تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA)

فیفا

, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید