استعدادیابی فوتبال
 1. خانه
 2. استعدادیابی ورزشی
 3. استعدادیابی فوتبال
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی فوتبال

فهرست مطالب مهم استعدادیابی فوتبالتست های توصیه شده برای استعدادیابی فوتبالتست چربی بدنتست انعطاف پذیریتست قدرت و استحکامتست سرعت برای استعدادیابی فوتبالتست چابکی برای فوتبالتکرار دوی سرعتتناسب اندام هوازی برای استعدادیابی فوتبالملاحظات ویژه استعدادیابی فوتبالدروازه باننمونه پروتکل های تست استعدادیابی فوتبالنمونه های تست دیگر:منابع استعدادیابی فوتبال برای استعدادیابی فوتبال ٬مانند…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی فوتبال

برای استعدادیابی فوتبال ٬مانند بسیاری از ورزش های تیمی، مولفه های بسیاری از تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت در فوتبال مهم هستند. در فوتبال، تناسب اندام هوازی یکی از مهم ترین ویژگی ها است و به دنبال آن آمادگی بی هوازی (سرعت دویدن و توانایی تکرار سرعت) و چابکی قرار دارد.

تست های توصیه شده برای استعدادیابی فوتبال

در زیر موارد توصیه شده من از تست های آمادگی جسمانی برای بازیکنان فوتبال است. برای هر ویژگی فیزیکی، تست های مناسب دیگری نیز وجود دارد که ممکن است مورد استفاده قرار گیرد.

استعدادیابی فوتبال

تست چربی بدن

چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن فوتبال برای حرکت آزادانه در زمین تاثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود. چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، نظارت بر تغییرات وزن بدن، با فرض عدم تغییر در توده عضلانی، جایگزینی برای نشان دادن تغییرات چربی بدن است.

تست انعطاف پذیری

انعطاف پذیری برای تحرک و پیشگیری از آسیب مهم است. انعطاف پذیری خوب همسترینگ برای بازیکنان فوتبال در مهارت ضربه زدن به توپ مهم است. تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد.

حتما بخوانید!
بهترین بازیکنان جام جهانی (توپ طلا)

تست قدرت و استحکام

تست های قدرت (و استحکام) نیز باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود. تست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا انجام داد. تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود.

تست سرعت برای استعدادیابی فوتبال

حداکثر سرعت دویدن و شتاب در فوتبال بسیار مهم است. انجام تست سرعت بیش از 40 متر، با تقسیم زمان برای 10 متر اول مناسب است.

تست چابکی برای فوتبال

توانایی تغییر سریع جهت برای فوتبال بسیار مهم است. تست چابکی 505 یک تست چابکی ساده است که توانایی تغییر جهت 180 درجه را اندازه گیری می کند. همچنین تست های پیچیده تری وجود دارد که به طور خاص برای نیازهای فوتبال طراحی شده اند، مانند Balsom Run، و Arrowhead Agility معمولا برای بازیکنان فوتبال استفاده می شود.

تکرار دوی سرعت

بازیکنان فوتبال باید به طور مستمر دوره های کوتاهی از کار با شدت بالا را همراه با فعالیت با شدت کمتر تولید کنند. تست‌های تکرار سرعت برای اندازه‌گیری نه تنها قدرت بی‌هوازی، بلکه توانایی بازیابی پس از دوره‌های کوتاه تمرینات با شدت بالا نیز طراحی شده‌اند. شما می توانید فقط توانایی تکرار سرعت را با تست هایی مانند تست خستگی سرعت تست کنید. برای فعالیت‌های خاص‌تر فوتبال که برای شبیه‌سازی خواسته‌های مسابقات فوتبال طراحی شده‌اند، آزمون شاتل متناوب Loughborough شامل دویدن، دویدن و دوی سرعت است.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری راگبی

تناسب اندام هوازی برای استعدادیابی فوتبال

تناسب اندام هوازی یکی از اجزای بسیار مهم تناسب اندام برای فوتبال است. بازیکنان باید بتوانند در طول 90 دقیقه بازی، شدت بالایی را حفظ کنند. تست اجرای شاتل (بیپ) یک تست ساده برای انجام تست یک تیم فوتبال است. همچنین تست‌های مخصوص فوتبال وجود دارد که سعی می‌کنند ماهیت متناوب این ورزش را تقلید کنند، مانند تست شاتل متناوب لافبورو و تست‌های متناوب یویو.

ملاحظات ویژه استعدادیابی فوتبال

دروازه بان

دروازه بان خواسته های آمادگی جسمانی بسیار خاصی دارد. آزمایشات برای دروازه بان باید بر روی قدرت انفجاری و انعطاف پذیری متمرکز شود. برخی از انواع آزمایش واکنش نیز می تواند گنجانده شود.

نمونه پروتکل های تست استعدادیابی فوتبال

در سال 2013، پروتکل تست زیر توسط آکادمی فوتبال میلان استفاده شد. آنها همچنین بازیکنان را در دو تست فنی اصلی آزمایش می کنند: دریبل و پایان.

 • استقامت هوازی: یک تست زمان‌بندی شده بیش از 1000 متر با حداکثر سرعت، یا تست بازیابی متناوب Yo Yo سطح 1.
 • انعطاف پذیری: تست نشستن و رسیدن به آزمون
 • قدرت و هماهنگی: مجموعه ای از تست های پرش عمودی برای اندازه گیری قدرت و هماهنگی پا. پرش حرکات متقابل (دست روی باسن) و تست آبالاکف (با بازوها). علاوه بر این، آزمایشی از دراز و نشست و فشار انجام می شود.
 • سرعت: اندازه گیری سرعت واکنش، حداکثر سرعت و حرکات تکنیکی دویدن او در مسافت 15 تا 20 متر، با و بدون توپ.
حتما بخوانید!
استعدادیابی بیسبال

نمونه های تست دیگر:

 • ترکیب بازیکنان MLS
 • تست تناسب اندام Soccer SPARQ
 • لیست تست های استفاده شده قبلی برای تیم ملی فوتبال زنان ایالات متحده.
 • ویدئوی تست تناسب اندام باشگاه بایرن مونیخ – بسیاری از تست‌هایی که آنها انجام می‌دهند (از سال 2015) را نشان می‌دهد.
منابع

ترنر، آنتونی و واکر، اسکات و استمبریج، مایک و کونی‌ورث، پل و رید، گلن و بردسی، لارنس و بارتر، فیل و مودی، جرمی. (2011). یک باتری آزمایشی برای ارزیابی تناسب اندام در بازیکنان فوتبال. مجله قدرت و تهویه. 33. 29-39.

مقاله مرتبط : آنتروپومتری فوتبال

, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید