تست فوتبال
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. تست فوتبال (تست توانایی تغییر جهت فیفا)
استعدادیابی ورزشی

تست فوتبال (تست توانایی تغییر جهت فیفا)

فهرست مطالب مهم تست فوتبال تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA)هدف این تست فوتبال:تجهیزات مورد نیاز برای تست فوتبال CODA:روش تست فوتبال CODA:تست های مشابه برای تست فوتبال : تست فوتبال تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA) تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA) یکی از سه تست رسمی آمادگی جسمانی…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست فوتبال تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA)

تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA) یکی از سه تست رسمی آمادگی جسمانی فیفا برای کمک داوران است. تست چابکی توانایی کمک داور در تغییر سریع جهت را ارزیابی می کند. همچنین به تست وقفه ای فیفا (تکرار سرعت) – قسمت 1، تست سرعت تکراری، و تست فاصله زمانی فیفا – قسمت 2 که دو تست رسمی برای داوران میدانی هستند، مراجعه کنید.

تست فوتبال

هدف این تست فوتبال:

این آزمون توانایی فرد در تغییر جهت را ارزیابی می کند که برای آزمایش نیازهای فیزیکی کمک داوران فوتبال طراحی شده است.

تجهیزات مورد نیاز برای تست فوتبال CODA:

حدود 15 متر سطح شفاف بدون لغزش، دروازه های زمان بندی، مخروط های علامت گذاری، نوار اندازه گیری.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت و شرایط آزمون را ثبت کنید. اندازه گیری کنید و از مخروط ها برای مشخص کردن مسیر استفاده کنید.

تنظیم تست:

خطوط استارت و پیچ روی زمین با فاصله 10 متری از هم، همچنین یک خط 0.5 متر قبل از شروع و 2 متر بعد از خط شروع مشخص شده اند. یک دروازه زمان بندی در خط شروع نصب شده است که زمان پایان را نیز ثبت می کند.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری بدمینتون

روش تست فوتبال CODA:

پای جلوی سوژه پشت خط شروع قرار می گیرد که 0.5 متر قبل از دروازه های زمان بندی قرار دارد. هنگامی که آماده می شوند، حداکثر 10 متر مستقیم می دوند، می چرخند و به سمت چپ می دوند و 8 متر به عقب می دوند، می چرخند و به سمت راست به مدت 8 متر می دوند، سپس می چرخند و 10 متر به عقب مستقیم از دروازه های شروع می دوند.

تست فوتبال CODA

امتیاز دهی:

زمان تکمیل آزمایش ثبت می شود. استاندارد حداکثر 10 ثانیه در هر آزمایش است. اگر استاندارد به دست نیاید، ممکن است تلاش دیگری داشته باشند.

جمعیت هدف:

این آزمون به طور خاص برای کمک داوران فوتبال ایجاد شده است، اگرچه ممکن است برای سایر داوران و ورزشکارانی که به ویژگی‌های دویدن جانبی مشابهی نیاز دارند، مناسب باشد.

یادداشت:

اگر شرکت کننده زمین بخورد یا زمین بخورد، باید یک آزمایش اضافی به او داده شود.
تا سال 2015، تست رسمی آمادگی جسمانی فیفا برای کمک داوران فقط شامل دو تست بود، توانایی تکرار سرعت (RSA) و تست فواصل فیفا 2.
فاصله زمانی بین پایان آزمون تغییر جهت و شروع توانایی اسپرینت مکرر باید حداکثر 2 تا 4 دقیقه باشد. زمان بین پایان Repeated Sprint Ability و شروع تست فاصله باید حداکثر 6 تا 8 دقیقه باشد.

تست های مشابه برای تست فوتبال :

تست چابکی تی

تست فاصله فیفا پارت ۱

تست فاصله فیفا پارت ۲

حتما بخوانید!
تست استعدادیابی فوتبال (تست فاصله فیفا) 1

فدراسیون فوتبال

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید