آنتروپومتری فوتبال
  1. خانه
  2. آنتروپومتری
  3. آنتروپومتری فوتبال
آنتروپومتری

آنتروپومتری فوتبال

فهرست مطالب مهم آنتروپومتری فوتبالآنتروپومتری و ورزشکاران المپیکبازی های المپیک 2012 لندنبازی های المپیک ریو 2016 آنتروپومتری فوتبال مولفه های زیادی در تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت در فوتبال مهم است. اندازه و ترکیب بدن (آنتروپومتری) یکی از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. اقدامات مهم…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

آنتروپومتری فوتبال

مولفه های زیادی در تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت در فوتبال مهم است. اندازه و ترکیب بدن (آنتروپومتری) یکی از عواملی است که باید در نظر گرفته شود. اقدامات مهم شامل چربی بدن (چرخ پوست)، وزن بدن و قد است.

چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، نظارت بر تغییرات وزن بدن، با فرض عدم تغییر در توده عضلانی، نشانه ای از تغییرات چربی بدن را نشان می دهد. چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن فوتبال برای حرکت آزادانه در زمین تأثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود.

آنتروپومتری فوتبال

قد و فاصله بازوها به ویژه برای دروازه بانان مهم است.

آنتروپومتری و ورزشکاران المپیک

بازی های المپیک 2012 لندن

در اینجا اطلاعاتی از تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک (قد، وزن و سن) از شرکت کنندگان فوتبال در بازی های المپیک 2012 لندن آورده شده است. متوجه خواهید شد که بازیکنان چند سانتی متر از میانگین تمام المپیکی ها کوتاه تر و همچنین سبک تر بودند.

آنتروپومتری در فوتبال

بازی های المپیک ریو 2016

در اینجا داده های متوسط ​​از تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک رقبای فوتبال در بازی های المپیک 2016 ریو آورده شده است.

تست آنتروپومتری فوتبال

مقاله مرتبط: استعدادیابی فوتبال

حتما بخوانید!
آنتروپومتری تیراندازی با کمان

, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید