تست خستگی دوی سرعت
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست خستگی دوی سرعت
تست تناسب اندام

تست خستگی دوی سرعت

فهرست مطالب مهم تست خستگی دوی سرعتهدف تست خستگی دوی سرعت:تجهیزات مورد نیاز تست خستگی دوی سرعت:پیش آزمون:روش تست خستگی دوی سرعت:جامعه هدف تست خستگی دوی سرعت:تست های مشابه تست خستگی دوی سرعت: تست خستگی دوی سرعت یک تست سرعت تکراری ظرفیت بی هوازی، شامل ده سرعت 30 متری هر…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست خستگی دوی سرعت

یک تست سرعت تکراری ظرفیت بی هوازی، شامل ده سرعت 30 متری هر 30 ثانیه انجام می شود. همچنین به تست های بازیابی سرعت مشابه (6 در 30 متر در هر 20 ثانیه) و بازیابی فسفات (دوی سرعت 7 در 7 ثانیه با ریکاوری 23 ثانیه) مراجعه کنید.

هدف تست خستگی دوی سرعت:

این آزمایش ظرفیت بی هوازی، توانایی بازیابی بین دو سرعت و تولید همان سطح قدرت به طور مکرر است.

تجهیزات مورد نیاز تست خستگی دوی سرعت:

2 کرونومتر، نوار اندازه گیری، مخروط نشانگر، حداقل مسیر 50 متری.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. ناحیه آزمایش را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. گرم کردن مناسب را انجام دهید.

تست خستگی دوی سرعت

روش تست خستگی دوی سرعت:

مخروط ها و خطوط نشانگر به فاصله 30 متر از هم قرار می گیرند تا فاصله سرعت را نشان دهند. دو مخروط دیگر به فاصله 10 متر در امتداد هر انتها قرار می گیرند. طبق دستورالعمل تایمر، سوژه پای خود را روی خط شروع قرار می‌دهد، سپس در حالت حرکت، دو کرونومتر به طور همزمان شروع می‌شوند، و سوژه حداکثر تا 30 متر می‌دوید تا اطمینان حاصل شود که سرعت آنها قبل از رسیدن به خط پایان کاهش نمی‌یابد. یک کرونومتر برای زمان‌بندی سرعت استفاده می‌شود و دیگری به کار خود ادامه می‌دهد.

حتما بخوانید!
تست چابکی ایلینویز (IAT)

زمان اولین دوی سرعت را ثبت کنید. آزمودنی ها از مخروط 10 متری برای کاهش سرعت و چرخش استفاده می کنند و به نقطه پایان 30 متری باز می گردند که سپس به خط شروع بعدی تبدیل می شود. اسپرینت بعدی در جهت مخالف خواهد بود. هر دوی 30 متر 30 ثانیه پس از شروع دوی قبلی شروع می شود. این چرخه تا پایان ده اسپرینت ادامه می‌یابد که از 30 ثانیه، 1 دقیقه، 1.5 دقیقه، 2 دقیقه و غیره پس از شروع اولین اسپرینت شروع می‌شود.

امتیاز دهی:

شاخص خستگی با گرفتن میانگین زمان سه آزمایش اول و تقسیم آن بر میانگین زمان سه آزمایش آخر محاسبه می شود. این مقدار تقریباً بین 75 تا 95٪ را به دست می دهد. به عنوان مثال، اگر زمان سه سرعت اول 6.9، 7.1 و 6.7 (میانگین 6.9 ثانیه) و سه بار آخر 7.6، 8.2 و 7.9 (میانگین 7.9 ثانیه) باشد، شاخص خستگی 6.9 ÷ 7.9 = خواهد بود. 0.87 (خوب)

برای تعیین امتیاز از این جدول استفاده کنید:

جدول تست خستگی دوی سرعت

جامعه هدف تست خستگی دوی سرعت:

مناسب برای ورزشکارانی که در بسیاری از ورزش های چند سرعته مانند بسکتبال، هاکی، راگبی، فوتبال، AFL شرکت دارند.

تست های مشابه تست خستگی دوی سرعت:

به زودی تکمیل می شود.

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید