تست یویو فوتبال
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. تست یویو فوتبال
استعدادیابی ورزشی

تست یویو فوتبال

فهرست مطالب مهم تست یویو فوتبال ( تست های متناوب یو یو)هدف تست یویو فوتبال:تجهیزات مورد نیاز برای تست یویو:طرح بندی تست یو یو:تغییرات تست یویو فوتبال:جامعه هدف تست یویو فوتبال:مزایا تست یو یو:معایب تست یویو:ملاحظات دیگر:منابع:تست های مرتبط با تست یویو فوتبال : تست یویو فوتبال ( تست های…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست یویو فوتبال ( تست های متناوب یو یو)

تست های متناوب یویو مشابه تست استقامت یویو (تغییر تست بوق) است، به جز در تست های متناوب، شرکت کنندگان یک استراحت فعال کوتاه دارند (5 و 10 ثانیه برای تست استقامت متناوب و بازیابی متناوب). به ترتیب). دو نسخه از هر آزمون متناوب یویو وجود دارد، یک سطح مبتدی سطح 1 و سطح پیشرفته 2 (جزئیات سرعت و سطوح تست بازیابی متناوب یو یو و تست استقامت متناوب یو یو را ببینید).

هدف تست یویو فوتبال:

این آزمون توانایی فرد را برای انجام مکرر فواصل زمانی طولانی مدت، به ویژه برای ورزشکاران ورزش هایی مانند تنیس، هندبال تیمی، بسکتبال و فوتبال یا ورزش های مشابه ارزیابی می کند.

استعدادیابی فوتبال

تجهیزات مورد نیاز برای تست یویو:

سطح صاف و بدون لغزش، مخروط های علامت گذاری، نوار اندازه گیری، سی دی یا mp3 صوتی از پیش ضبط شده (خرید یا استفاده از نرم افزار Team BeepTest)، پخش کننده سی دی، برگه های ضبط.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. ناحیه آزمایش را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. گرم کردن مناسب را انجام دهید.

طرح بندی تست یو یو:

از مخروط ها برای علامت گذاری سه خط مطابق نمودار بالا استفاده کنید. 20 متر و 2.5 (تست استقامت) یا 5 متر (تست ریکاوری) از هم فاصله دارند.

حتما بخوانید!
استعدادیابی غواصی

رویه: سوژه از خط وسط یا پشت آن شروع می‌شود و با دستور سی‌دی 20 متر شروع به دویدن می‌کند. وقتی بوق ضبط شده علامت داده شود، سوژه می چرخد و به نقطه شروع باز می گردد. یک دوره ریکاوری فعال (به ترتیب 5 و 10 ثانیه برای نسخه های استقامتی و ریکاوری آزمون) بین هر 20 متری شاتل (بیرون و عقب) وجود دارد، که در طی آن آزمودنی باید در اطراف مخروط دیگر راه برود یا بچرخد و به محل بازگردد.

نقطه شروع. هنگامی که سوژه یک شاتل خروجی و برگشتی را در زمان اختصاص داده شده با موفقیت انجام ندهد، یک هشدار داده می شود، دفعه بعد که یک شاتل موفق را تکمیل نکرد، سوژه حذف می شود.

تغییرات تست یویو فوتبال:

برای هر یک از تست های متناوب ریکاوری و استقامت دو سطح وجود دارد: سطح 1 که برای افراد کمتر تمرین کرده طراحی شده است و سطح 2 با هدف ورزشکاران خوب تمرین کرده و نخبه و شروع با سرعت بیشتر. هر دو تغییرات تست در طول تست سرعت فزاینده ای دارند.

تست فوتسال با تست یویو

امتیاز دهی:

امتیاز ورزشکار کل مسافتی است که قبل از اینکه نتوانند با رکورد خود ادامه دهند. تست متناوب یو یو معمولا بین 6 تا 20 دقیقه برای سطح 1 و بین 2 تا 10 دقیقه برای سطح 2 طول می کشد. برای جزئیات بیشتر به سرعت ها و مسافت های تست بازیابی متناوب یو یو و تست استقامت متناوب یو یو مراجعه کنید. فرمولی برای تخمین VO2max (ml/min/kg) از نتایج تست Yo-Yo IR1 و IR2 منتشر شده است (Bangsbo et al. 2008):

  • تست Yo-Yo IR1: VO2max (ml/min/kg) = فاصله IR1 (m) × 0.0084 + 36.4
  • تست Yo-Yo IR2: VO2max (ml/min/kg) = فاصله IR2 (m) × 0.0136 + 45.3

جامعه هدف تست یویو فوتبال:

آزمون متناوب یویو به طور خاص برای بازیکنان فوتبال ایجاد شده است، اگرچه برای تیم های ورزشی مشابه که ماهیت متناوب دارند مناسب است. آزمون سطح 1 برای بازیکنان سطح تفریحی طراحی شده است، در حالی که آزمون سطح 2 برای بازیکنان نخبه فوتبال است. این آزمون برای جمعیت هایی که در آنها تست حداکثر ورزش ممنوع است مناسب نیست.

حتما بخوانید!
استعدادیابی بسکتبال

قابلیت اطمینان:

قابلیت اطمینان آزمون به میزان دقیق اجرای آزمون بستگی دارد و تمرین قبلی برای آزمودنی ها مجاز است.

مزایا تست یو یو:

گروه های بزرگ می توانند این آزمایش را به صورت یکجا با حداقل هزینه انجام دهند.

معایب تست یویو:

سطح تمرین و انگیزه می تواند بر نمره کسب شده تأثیر بگذارد و امتیازدهی زمانی که یک فرد خارج از آزمون است می تواند ذهنی باشد. از آنجایی که آزمایش معمولاً در خارج از خانه انجام می شود، شرایط محیطی نیز می تواند بر نتایج تأثیر بگذارد. سی دی تست باید خریداری شود.

ملاحظات دیگر:

این آزمون یک آزمون حداکثری است که به سطح مناسبی از آمادگی بدنی نیاز دارد. برای ورزشکاران تفریحی یا افرادی که مشکلات سلامتی، آسیب دیدگی یا سطح آمادگی جسمانی پایینی دارند توصیه نمی شود. ممکن است در جایی که می خواهید این آزمایش را انجام دهید قدرت نداشته باشید. اگر چنین است، باید مطمئن شوید که باتری های پخش کننده صدا به طور کامل شارژ شده اند.

نظرات:

این تست توسط فیزیولوژیست فوتبال دانمارکی ینس بنگسبو و همکارانش ساخته شده است.

منابع:

شرح اصلی آزمون: تمرین تناسب اندام در فوتبال، یک رویکرد علمی – توسط ینس بنگسبو، ناشر موسسه آگوست کروگ – دانشگاه کپنهاگ (دسامبر 1994).
Krustrup, P., Mohr, M., Amstrup, T., Rysgaard, T., Johansen, J., Steensberg, A., Redersen, P, K., Bangsbo, J. (2003) The Yo-Yo Intermittent Recovery آزمون: پاسخ فیزیولوژیکی، پایایی و روایی. پزشکی و علم در ورزش و ورزش. 35 (4)، 697-705. این مطالعه نشان داد که تست بازیابی متناوب یو یو “از تکرارپذیری و حساسیت بالایی برخوردار است و امکان تجزیه و تحلیل دقیق ظرفیت فیزیکی ورزشکاران در ورزش های تناوبی را فراهم می کند. به طور خاص، تست بازیابی متناوب یو یو یک معیار معتبر برای عملکرد تناسب اندام در ورزشکاران بود. فوتبال. در طول آزمایش، بارگذاری هوازی به حداکثر مقادیر نزدیک شد و سیستم انرژی بی هوازی بسیار مشمول مالیات شد. علاوه بر این، این مطالعه نشان می‌دهد که خستگی در طول تمرین کوتاه‌مدت متناوب شدید با CP، لاکتات، pH و گلیکوژن عضله ارتباطی نداشت.

حتما بخوانید!
استعدادیابی سوارکاری

Krustrup P، Mohr M، Nybo L، Jensen JM، Nielsen JJ، Bangsbo J. (2006) آزمون یو یو IR2: پاسخ فیزیولوژیکی، قابلیت اطمینان، و کاربرد برای فوتبال نخبه. پزشکی و علم در ورزش و ورزش. سپتامبر 38 (9): 1666-73. این مطالعه به این نتیجه رسید که “آزمون یو یو IR2 تکرارپذیر است و می تواند برای ارزیابی توانایی ورزشکار در انجام تمرینات متناوب شدید با نرخ بالای گردش انرژی هوازی و بی هوازی استفاده شود. به طور خاص، تست یو یو IR2 نشان داده شد که ابزاری حساس برای تمایز بین عملکرد ورزشی متناوب بازیکنان فوتبال در دوره‌های مختلف فصلی و در سطوح مختلف رقابتی و موقعیت‌های بازی.»
توماس، ا.، داوسون، بی و گودمن، سی (2006). تست یویو: قابلیت اطمینان و ارتباط با یک شاتل 20 متری و VO2max. مجله بین المللی فیزیولوژی ورزشی و عملکرد، 2، 137-149.
Jens Bangsbo، F. Marcello Iaia و Peter Krustrup، (2008) آزمون بازیابی متناوب یو یو: ابزاری مفید برای ارزیابی عملکرد فیزیکی در ورزش های متناوب، پزشکی ورزشی 2008; 38 (1): 37-51.

تست های مرتبط با تست یویو فوتبال :

استعدادیابی فوتبال

آنتروپومتری فوتبال

تست فاصله فیفا (پارت ۱)

تست فوتبال فیفا (پارت ۲)

تست توانایی تغییر جهت فیفا (CODA)

فدراسیون فوتبال

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید