استراتژی های نوشیدن
 1. خانه
 2. تغذیه ورزشی
 3. استراتژی های نوشیدن
تغذیه ورزشی

استراتژی های نوشیدن

فهرست مطالب مهم استراتژی های نوشیدنراهکارهایی برای جایگزینی مایعات در طول روزنوشیدنی در حین بازینکاتی که در نوشیدن باید به خاطر بسپارید استراتژی های نوشیدن هر روز باید حدود دو لیتر مایعات را جایگزین کنیم تا تلفات عمومی بدن را متعادل کنیم – حتی قبل از اینکه از دست دادن…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استراتژی های نوشیدن

هر روز باید حدود دو لیتر مایعات را جایگزین کنیم تا تلفات عمومی بدن را متعادل کنیم – حتی قبل از اینکه از دست دادن عرق در طول تمرین در نظر گرفته شود. هنگامی که بدن گرم می شود، تولید عرق به کاهش دمای بدن کمک می کند. میزان تعریق بین افراد متفاوت است و با کارهای سخت‌تر و محیط‌های گرم‌تر افزایش می‌یابد.

بدن خود را مانند خودرویی با رادیاتور در نظر بگیرید، اگر رادیاتور را در اثر گرما پر نگه ندارید، ماشین شما خراب می شود یا ضعیف کار می کند. همین امر در مورد بدن شما نیز صدق می کند، اگر به خوبی هیدراته نشوید.

کاهش تدریجی عملکرد، جسمی و ذهنی، با افزایش درجه کم آبی بدن وجود دارد.

استراتژی های نوشیدن

نیاز به مایعات برای استراتژی های رقابتی شما مهم است، بنابراین از قبل شروع به ایجاد عادات خوب نوشیدن کنید. زمانی که هیدراته می شوید منتظر تمرین بهتر باشید. خوش شانسی – یا حتی تشنگی – اساس یک برنامه هیدراتاسیون خوب نیست، با نوشیدن مقدار زیادی مایعات در طول روز سازماندهی کنید.

راهکارهایی برای جایگزینی مایعات در طول روز

 • اطمینان حاصل کنید که در هر وعده غذایی می نوشید. آب را به عنوان یک انتخاب عالی نادیده نگیرید.
 • در هوای گرم و مرطوب بیشتر مراقب باشید، باید فرصت های نوشیدن خود را افزایش دهید.
 • در طول روز مقداری مایعات در دسترس داشته باشید. بطری آب خود را همراه داشته باشید تا بتوانید هر جا که هستید یک نوشیدنی بخورید.
 • پس از یک جلسه به سرعت آبرسانی کنید. به یاد داشته باشید که در طول دوره نقاهت از طریق ادرار و تعریق مداوم به از دست دادن مایعات ادامه خواهید داد. برای رسیدن به هیدراتاسیون خوب باید 1.5 برابر مقدار از دست رفته طی 1-2 ساعت آینده بنوشید (مثلاً اگر بعد از یک جلسه 1 کیلوگرم سبکتر شدید، برای آبرسانی مجدد باید 1500 میلی لیتر بنوشید).
 • از دست دادن تعریق در طول فعالیت خود احساس کنید، و اینکه چقدر خوب آنها را جایگزین می کنید. اگر قبل و بعد از جلسه خود را وزن کنید، فقط از دست دادن مایعات را اندازه گیری می کنید.
حتما بخوانید!
تمرین دیوار نشستن

هر 1 کیلوگرم کاهش وزن = 1 لیتر مایعات.

سعی کنید از دست دادن مایعات را در طول یک جلسه با مصرف هر چه بیشتر نوشیدنی به حداقل برسانید.

نوشیدنی در حین بازی

با افزایش درجه کم آبی، عملکرد به تدریج کاهش می یابد. در طول رویداد حفظ مایعات کافی بسیار مهم است. امیدواریم که قبل از مسابقه به خوبی هیدراته شده باشید و مقدار زیادی مایعات مصرف کرده باشید تا فشار زیادی را از نوشیدن مقادیر زیاد نوشیدنی در طول مسابقه کم کنید.

نکاتی که در نوشیدن باید به خاطر بسپارید

 • سعی کنید در هر فرصت ممکن و کاربردی، یعنی زمانی که در یک بازی استراحت وجود دارد، آب مصرف کنید.
 • بطری آب خود را داشته باشید و میزان نوشیدنی خود را کنترل کنید.
 • به میزان راحتی خود بنوشید، اگر بیش از حد مصرف کنید، می توانید ناراحتی های معده را تجربه کنید.
 • در مواردی که بیش از 1 ساعت طول بکشد، ممکن است مصرف برخی از کربوهیدرات ها همراه با نوشیدنی، مانند نوشیدنی ورزشی، فوایدی داشته باشد.
 • خنک نگه داشتن مایعات ممکن است مصرف بیشتر را تشویق کند.

توسط کلر وود

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید