استعدادیابی دو و میدانی
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی دو و میدانی
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی دو و میدانی

فهرست مطالب مهم استعدادیابی دو و میدانیتست های عمومی دو و میدانیتست های استقامتی دو و میدانیتست های دوی سرعتتست های پرش دو و میدانیتست های پرتاب استعدادیابی دو و میدانی برای استعدادیابی دو و میدانی باید بدانیم که نیازهای بدنی در بین رشته‌های دوومیدانی بسیار متفاوت است، بنابراین تست‌های…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی دو و میدانی

برای استعدادیابی دو و میدانی باید بدانیم که نیازهای بدنی در بین رشته‌های دوومیدانی بسیار متفاوت است، بنابراین تست‌های تناسب اندام دو و میدانی مناسب برای هر رشته و برای ورزشکاران خاص بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، ورزشکاران استقامتی به VO2max خود علاقه دارند، در حالی که ورزشکاران میدانی می خواهند در مورد قدرت و قدرت خود بدانند. همچنین نمونه هایی برای ورزشکاران استقامت، دوی سرعت، پرش و پرتاب وجود دارد که برای برنامه eTID از موسسه ورزش استرالیا استفاده می شود.

تست های عمومی دو و میدانی

تست‌های زیادی وجود دارد که برای همه ورزشکاران مناسب است، مانند طیف وسیعی از تست‌های آنتروپومتریک: چین‌های پوست، قد و توده بدن (اطلاعات بیشتر در مورد آنتروپومتری در دو و میدانی). بسته به رشته ورزشی مورد علاقه شما تست های خاصی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است. مسابقات چندگانه (دهگانه و هفت گانه) به طیف وسیع تری از آزمون ها نیاز دارد تا دامنه مسابقاتی را که باید تکمیل کنند منعکس کند.

تست تناسب اندام دو و میدانی

تست های استقامتی دو و میدانی

مسابقات استقامتی از مسابقات مسافت میانی (800 متر، 1500 متر)، تا مسافت های طولانی تر مانند مسابقات با اسب دوانی، 5000 متر، 10000 متر، ماراتن، مسابقات پیاده روی متغیر است. ظرفیت استقامت برای همه اینها مهم است و انتخاب تست برای آزمایش این ظرفیت زیاد است. این تست باید یک تست مبتنی بر دویدن باشد و در حالت ایده آل یک تست VO2max روی تردمیل باشد. انجام این کار گاهی دشوار است، بنابراین گزینه‌های جایگزین شامل دویدن 1.6 کیلومتر یا سایر تست‌های دویدن و تست محبوب بیپ است.

حتما بخوانید!
استعدادیابی بسکتبال

تست های دوی سرعت

مسابقات دوی سرعت عبارتند از: 100 متر، 200 متر، 400 متر، با مانع (110/100 متر، 400 متر) و امدادی (4×100 متر، 4×400 متر). بدیهی است که حداکثر سرعت دویدن برای دوندگان سرعت بسیار مهم است – این را می توان با تست دوی سرعت اندازه گیری کرد. همچنین می‌خواهید درباره شتاب بدانید که می‌توان با اندازه‌گیری سرعت بیش از 5 یا 10 متر در طول یک آزمایش سرعت طولانی‌تر، آن را تعیین کرد. قدرت پاهای انفجاری نیز باید با استفاده از تستی مانند تست پرش عمودی اندازه گیری شود.

تست های پرش دو و میدانی

مسابقات پرش عبارتند از پرش طول، پرش ارتفاع، پرش سه گانه و خرک با میله. قدرت و سرعت، ویژگی های فیزیکی حیاتی برای پرش رویدادها هستند. برای اندازه گیری قدرت پاهای انفجاری باید تست پرش عمودی یا پرش طول ایستاده را انجام دهید. سرعت نیز برای جامپرها بسیار مهم است – این را می توان با یک تست دوی سرعت اندازه گیری کرد.

تست های پرش دو و میدانی

تست های پرتاب

مسابقات پرتاب دیسک، پرتاب تیر، نیزه و پرتاب چکش است. جزء اصلی تناسب اندام دو و میدانی برای پرتاب کننده ها قدرت است. برای اندازه گیری قدرت و توانایی پرتاب، یک تست استاندارد پرتاب توپ کریکت یا طیف وسیعی از تست های توپ پزشکی وجود دارد. برای اندازه گیری قدرت پاهای انفجاری باید آزمایش پرش عمودی را انجام دهید. تست آنتروپومتریک دیگری که ممکن است بخواهید برای پرتاب کننده انجام دهید، بازو و ارتفاع نشستن است.

حتما بخوانید!
توپ های جام جهانی

برای مطالعه مقاله آنتروپومتری دو و میدانی کلیک کنید!

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید