استعدادیابی تنیس
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی تنیس
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی تنیس

فهرست مطالب مهم استعدادیابی تنیستست های استعدادیابی تنیستست تناسب اندام هوازیتست انعطاف پذیری تنیستست قدرت و توان برای تنیستست سرعتتست چربی بدنتست چابکی برای استعدادیابی تنیس استعدادیابی تنیس جدای از مهارت (که توانایی بسیار مهمی است)، اهمیت نسبی پارامترهای فیزیولوژیکی مانند سرعت، چابکی و استقامت در کمک به قهرمان شدن…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی تنیس

جدای از مهارت (که توانایی بسیار مهمی است)، اهمیت نسبی پارامترهای فیزیولوژیکی مانند سرعت، چابکی و استقامت در کمک به قهرمان شدن یک تنیس باز متفاوت است.

استعدادیابی برای تنیس

تست های استعدادیابی تنیس

چند تست پیشنهادی برای دسته بندی های مختلف تناسب اندام را که برای تنیس مهم هستند فهرست می کنیم:

تست تناسب اندام هوازی

اگر گروه‌های بزرگی از بازیکنان را آزمایش می‌کنید، تست اجرای شاتل (بیپ) معمولاً مناسب‌ترین آزمایش است. این یک جزء مهم تناسب اندام برای تنیس است.

تست انعطاف پذیری تنیس

تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد. سایر تست های انعطاف پذیری نیز باید انجام شود. تست های انعطاف پذیری باید مختص اعمال تنیس باشد.

تست قدرت و توان برای تنیس

تست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا انجام داد. تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود. تست قدرت گرفتن دست نیز مناسب است. تست های قدرت (و قدرت) نیز باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود.

تست سرعت

در صورت امکان زمان دوی سرعت بیش از 20 متر، با تقسیم زمان برای مسافت 5 متر و 10 متر باید انجام شود. سرعت دویدن در تنیس برای رسیدن به توپ بسیار مهم است.

حتما بخوانید!
تست های AFL لیگ فوتبال استرالیا

تست چربی بدن

چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، نظارت بر تغییرات وزن بدن، با فرض عدم تغییر در توده عضلانی، نشانه ای از تغییرات چربی بدن را نشان می دهد. چربی اضافی بدن بر توانایی تنیس باز برای حرکت آزادانه در زمین تأثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود.

تست چابکی برای استعدادیابی تنیس

تست چابکی 505 توانایی تغییر جهت 180 درجه را اندازه گیری می کند، مانند زمانی که بازیکن در امتداد خط پایه در رالی می دود. تست چرخش 90 درجه نیز برای تنیس مناسب است. توانایی چرخش به هر دو جهت چپ و راست ممکن است متفاوت باشد و همچنین باید ارزیابی شود. توانایی تغییر سریع جهت برای تنیس مهم است.

فدراسیون تنیس

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید