استعدادیابی ورزشهای موتوری
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی ورزشهای موتوری
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی ورزشهای موتوری

فهرست مطالب مهم استعدادیابی ورزشهای موتوریآنتروپومتری ورزشهای موتوری:قدرت:قدرت شکم:سرعت:تناسب اندام هوازی:آکادمی عملکرد نخبگان موتورسواری استرالیا (EPA)Honda Girls on the Gasنتایج برای مؤلفه تناسب اندام تست بیپ در سال 2009:نتایج تست تناسب اندام 2010 : استعدادیابی ورزشهای موتوری همانطور که در مقاله ما در مورد تناسب اندام برای ورزش های موتوری…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی ورزشهای موتوری

همانطور که در مقاله ما در مورد تناسب اندام برای ورزش های موتوری بحث شد، تناسب اندام نقش بسیار مهمی در موفقیت هر ورزشکار ورزش موتوری دارد. به منظور اندازه گیری و نظارت بر تغییرات تناسب اندام، ورزشکاران ورزش های موتوری باید به طور منظم تست های تناسب اندام را انجام دهند.

استعدادیابی ورزشهای موتوری

مؤسسه ورزش استرالیا به طور مرتب اردوهایی را برای موتورسواران برگزار می کند که بخش کوچکی از آن تست تناسب اندام است. در سال 2008 در کمپ الیت رایدر برای ورزشکاران مسابقه جاده ای، پیست خاکی و اسپیدوی، تست های آمادگی جسمانی شامل تست های زیر بود. برخی از نتایج سال های دیگر نیز گنجانده شده است:

آنتروپومتری ورزشهای موتوری:

آزمایش‌های قد، وزن و چین‌های پوست برای اندازه‌گیری سطوح چربی اضافی که می‌تواند مانع عملکرد آن‌ها شود، انجام شد، و اندازه‌گیری‌ها همچنین برای مقایسه با اندازه‌گیری‌های آینده مفید هستند. در سال 2010، به دختران پیشنهاد شد که برای نتیجه حدود 90 (مجموع 7 سایت) هدف قرار گیرند، میانگین در اردوگاه 111 بود.

قدرت:

از تست جهش عمودی برای اندازه گیری قدرت پا و به دست آوردن نشانه ای از قدرت عمومی بدن استفاده شد. در سال 2008، مسابقه جاده ای جردن برگس یکی از بالاترین جهش ها را داشت و به 61 سانتی متر عالی رسید. میانگین دختران در سال 2010 ٬ 37.5 سانتی متر بود.

حتما بخوانید!
استعدادیابی راگبی

قدرت شکم:

با استفاده از تست 7 مرحله ای ارزیابی می شود. در سال 2010، زنان میانگین مرحله 4 را کسب کردند.

سرعت:

برای اندازه گیری سرعت دویدن از تست دوی 20 متر استفاده شد. در سال 2008، جردن برگس با 2.99 ثانیه سریع ترین بود.

تناسب اندام هوازی:

از تست رایج بیپ برای اندازه گیری آمادگی هوازی یا استقامتی استفاده شد. این به منظور هوشیاری و شاداب ماندن در طول مسابقات طولانی مهم است. در سال 2008، بلیک لی اسمیت (مسابقه جاده ای) این افتخارات را به دست آورد و به سطح 14.2 رسید. در سال 2010، به زنان گفته شد که باید در سطح 9 باشند و میانگین گروه 8/5 بود.

توجه: در سال 2008 تست قدرت ab و در سال 2010 تست سرعت وجود نداشت.

آکادمی عملکرد نخبگان موتورسواری استرالیا (EPA)

افتتاحیه آکادمی عملکرد نخبگان موتورسواری استرالیا (EPA) در ساحل طلایی در مرکز آموزشی AIS در Pizzey Park در سال 2015 برگزار شد. این کمپ شامل روزهای فشرده تست فیزیکی و پروفایل روانی بود. برخی از نتایج تست های تناسب اندام عبارتند از Troy Guenther که در تست بیپ به امتیاز 13.11 دست یافت، بن کیرنس سوار اندورو در ارزیابی قدرت اصلی برتری یافت و تام ادواردز، مرد نیو ساوت ولز، در تست استقامت قدرت بالاتنه برتر شد. آزمایش دیگری که تکمیل شد، تست تلاش تکراری 400 متر بود.

Honda Girls on the Gas

یک رویداد سالانه موتور کراس زنان استرالیا، مسابقات Honda Girls on the Gas است. امتیازدهی این رویداد بر اساس پنج دسته است: تکنیک سوارکار، سخنرانی عمومی، زمان دور، تناسب اندام (دوی شاتل)، مسابقه 1 (5 دور)، مسابقه 2 (5 دور). در بخش تناسب اندام از شاتل 20 متری استفاده می شود.

حتما بخوانید!
استعدادیابی دو و میدانی

نتایج برای مؤلفه تناسب اندام تست بیپ در سال 2009:

نفر اول Jess Gardiner NSW 8.3
دوم جس مور WA 8.1
سوم کورتنی نایت Qld 7.8
چهارم Jackie Gibbs SA 6.5
پنجم امیلی فلینت تاس 5.8
ششم Jess Heaney Vic 5.7

نتایج تست تناسب اندام 2010 :

نفر اول Jess Moore، 10.1
سارا استابز دوم، 8.10
سومین کریستال سوتن، 7.10
چهارم ژاکی گیبز، 7.5
تایلا جونز پنجم، 6.9

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید