استعدادیابی هاکی
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی هاکی
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی هاکی

فهرست مطالب مهم استعدادیابی هاکیتست تناسب اندام هوازی هاکیتست قدرت و استحکامتست سرعت برای هاکیتست چابکیتست انعطاف پذیری برای هاکیتست چربی بدنملاحظات ویژه استعدادیابی هاکیدروازه بان هاکی استعدادیابی هاکی (توجه: این اطلاعات در مورد هاکی روی چمن صدق می کند، اگرچه از نظر نیازهای فیزیکی با هاکی روی یخ خیلی…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی هاکی

(توجه: این اطلاعات در مورد هاکی روی چمن صدق می کند، اگرچه از نظر نیازهای فیزیکی با هاکی روی یخ خیلی بی شباهت نیست)

مانند بسیاری از ورزش های تیمی، مولفه های بسیاری از تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت مهم هستند. تناسب اندام هوازی یکی از مهمترین ویژگی های یک بازیکن موفق هاکی است که به دنبال آن تناسب اندام بی هوازی و سرعت و چابکی دویدن است.

تست تناسب اندام هوازی هاکی

تناسب اندام هوازی یکی از اجزای بسیار مهم تناسب اندام برای هاکی است. تست شاتل اجرا (بوق) معمولاً برای آزمایش یک تیم هاکی یا تست یویو که برای ورزش های متناوب مانند هاکی مناسب تر است، استفاده می شود.

تست قدرت و استحکام

تست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا انجام داد. تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود. تست قدرت گرفتن دست نیز برای بازیکنان هاکی مناسب است. تست های قدرت (و قدرت) نیز باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود.

استعدادیابی هاکی

تست سرعت برای هاکی

حداکثر سرعت دویدن و شتاب در هاکی بسیار مهم است. زمان دوی سرعت بیش از 40 متر، با تقسیم زمان برای 10 متر اول باید انجام شود.

حتما بخوانید!
مراحل استعدادیابی حرکتی

تست چابکی

توانایی تغییر سریع جهت برای هاکی مهم است. تست چابکی 505 توانایی تغییر جهت 180 درجه را اندازه گیری می کند. تست چرخش 90 درجه نیز برای هاکی مناسب است.

تست انعطاف پذیری برای هاکی

همسترینگ خوب و انعطاف پذیری پایین کمر برای بازیکنان هاکی برای بازی با توپ مهم است. آسیب های کمر در این ورزش رایج است. تست نشستن و دستیابی را می توان برای ارزیابی انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد.

تست چربی بدن

چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن هاکی برای حرکت آزادانه در اطراف زمین تأثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود. چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، نظارت بر تغییرات وزن بدن، با فرض عدم تغییر در توده عضلانی، نشانه ای از تغییرات چربی بدن را نشان می دهد.

ملاحظات ویژه استعدادیابی هاکی

دروازه بان هاکی

دروازه بان خواسته های آمادگی جسمانی بسیار خاصی دارد. آزمایشات برای دروازه بان باید بر روی قدرت انفجاری و انعطاف پذیری متمرکز شود. برخی از انواع تست واکنش نیز می تواند گنجانده شود.

مقاله مرتبط: آنتروپومتری هاکی روی چمن

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید