آنتروپومتری هاکی روی چمن
  1. خانه
  2. آنتروپومتری
  3. آنتروپومتری هاکی روی چمن
آنتروپومتری

آنتروپومتری هاکی روی چمن

فهرست مطالب مهم آنتروپومتری هاکی روی چمنتست های آنتروپومتریک برای هاکی روی چمنمنابع آنتروپومتری هاکی روی چمن اجزای بسیاری از تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت بازیکنان هاکی مهم است. یکی از اینها اندازه و ترکیب بدن است – آنتروپومتری. ورزش در بازیکنان بین‌المللی هاکی طی 10 تا 20…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

آنتروپومتری هاکی روی چمن

اجزای بسیاری از تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت بازیکنان هاکی مهم است. یکی از اینها اندازه و ترکیب بدن است – آنتروپومتری.

ورزش در بازیکنان بین‌المللی هاکی طی 10 تا 20 سال گذشته به دنبال افزایش نیازهای فیزیولوژیکی بازی و بهبود در تمرینات بسیار بهبود یافته است (لایث و کیلدینگ، 2011). سطوح بالاتر ورزش‌کاری برای بازیکنان موفق تأثیراتی بر الزامات بدنی دارد. با این حال، داده‌هایی که منتشر شده است، تنوع زیادی را در فیزیک ورزشکارانی که هاکی روی چمن بازی می‌کنند، نشان می‌دهد (پودگورسکی و پاولاک، 2011).

تجزیه و تحلیل مورفو آنتروپومتریک ورزشکاران بر اساس موقعیت بازی متفاوت است (کالو و همکاران 2009، اسکات، 1991). به نظر می رسد بازیکنان مرد در مقایسه با هیکل اندوموزومورفیک تر زنان (اسکات 1991)، با دروازه بان ها و مدافعان (بازیکنان دفاعی) دارای بالاترین رتبه بندی اندومورفیک هستند (ریلی و بوری 1992). یک همبستگی منفی بین اکتومورفی و دقت مهارت پایدار هاکی دیده شده است، که نشان دهنده یک نقطه ضعف برای فیزیک خطی است (ریلی و برترتون 1986).

آنتروپومتری هاکی روی چمن

تست های آنتروپومتریک برای هاکی روی چمن

  • تست قد – بلندتر بودن و داشتن بازوهای بزرگتر مفید تلقی می شود و به بازیکنان در تکل ها و رسیدن به توپ دسترسی طولانی تری می دهد. بازیکنان با پاهای بلندتر ممکن است با سرعت دویدن بیشتر مرتبط باشند، در حالی که بازیکنان کوچکتر با مرکز ثقل پایین تر ممکن است چابک تر باشند.
  • دهانه بازو – بلندتر بودن بازو برای بازیکنان مزیت محسوب می‌شود و به آنها در تکل‌ها و رسیدن به توپ شل و حتی برای دروازه‌بان‌ها سود بیشتری می‌دهد.
  • تست وزن بدن – اندازه گیری توده بدن یک معیار ساده است که می تواند تغییرات چربی بدن را کنترل کند، اگرچه هر گونه تغییر بالقوه در توده عضلانی باید در نظر گرفته شود.
  • پوسته ها – چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن هاکی برای حرکت آزادانه در اطراف زمین تأثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود. چربی بدن اغلب با استفاده از روش چین خوردگی پوست، با استفاده از مجموع تعداد معینی از نقاط، یا با استفاده از معادلات برای تبدیل معیارهای چین خوردگی پوست به سطح درصد چربی بدن اندازه گیری می شود. همچنین روش های دیگری برای اندازه گیری مستقیم سطح چربی بدن وجود دارد.
  • تست اندازه گیری دور – اندازه گیری دور می تواند برای تکمیل وزن و اندازه های چین خوردگی پوست، برای نظارت بر تغییرات در شکل بدن استفاده شود.
حتما بخوانید!
آنتروپومتری والیبال

 

منابع

لیث، جی.، و کیلدینگ، ای. ای. (2011). خواسته های فیزیکی و پاسخ های فیزیولوژیکی در طول هاکی روی چمن نخبگان مجله بین المللی پزشکی ورزشی، 32 (7)، 523-528.
پودگورسکی، تی، و پاولاک، م. (2011). نیم قرن تحقیق علمی در هاکی روی چمن. جنبش انسانی، 12(2)، 108-123.
کالو، سی ام، سانا، اس.، پیراس آی. اس.، پاوان، پی، و وونا، جی (2009). ترکیب بدن بازیکنان زن هاکی ایتالیایی. زیست شناسی ورزش. 26 ژوئیه (1)، 23-31.
اسکات P.A. (1991) ویژگی های مورفولوژیکی بازیکنان هاکی روی چمن مرد نخبه. مجله پزشکی ورزشی و آمادگی جسمانی، 31 (1)، 57-61.
Reilly, T. and Borrie, A. (1992) فیزیولوژی کاربردی در هاکی روی چمن. پزشکی ورزشی، 14 (1)، 10-26.
ایلی، تی، و برترتون، اس. (1986). تحلیل چند متغیره آمادگی جسمانی بازیکنان زن هاکی روی چمن. در دیدگاه‌های کیانتروپومتری. J.A.P. روز، ویرایش. Champaign, IL Human Kinetics, pp. 135-142.

مقاله مرتبط : استعدادیابی هاکی روی چمن

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید