استعدادیابی بدمینتون
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی بدمینتون
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی بدمینتون

فهرست مطالب مهم استعدادیابی بدمینتونآنتروپومتری برای بدمینتونتست انعطاف پذیریتست قدرت و استحکامتست سرعتتست چابکیتناسب اندام هوازی برای بدمینتوننمونه پروتکل تست تناسب اندام بدمینتونشناسه استعداد استعدادیابی بدمینتون در استعدادیابی بدمینتون باید دانست ورزش بدمینتون به ویژگی های فیزیکی و فیزیولوژیکی خاصی نیاز دارد – مانند سرعت و چابکی عالی در زمین،…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی بدمینتون

در استعدادیابی بدمینتون باید دانست ورزش بدمینتون به ویژگی های فیزیکی و فیزیولوژیکی خاصی نیاز دارد – مانند سرعت و چابکی عالی در زمین، با پس زمینه خوب استقامت. جدای از مهارت (که توانایی بسیار مهمی است)، اهمیت نسبی پارامترهای فیزیولوژیکی مانند قدرت، سرعت، چابکی و استقامت در کمک به قهرمان شدن یک بازیکن بدمینتون متفاوت است.

فقط ویژگی های فیزیکی مهم نیستند، پارامترهای روانی سرسختی و فداکاری ذهنی نیز در دوزهای بالا مورد نیاز است.

موارد ذکر شده در زیر تست های پیشنهادی برای دسته های مختلف تناسب اندام است که برای استعدادیابی بدمینتون مهم هستند. این فهرست کامل نیست، زیرا بسته به موقعیت شما، بسیاری از تست‌های تناسب اندام ممکن است مناسب باشند. قبل از انجام هر گونه تست تناسب اندام، باید تحت گرم کردن قرار بگیرید.

آنتروپومتری برای بدمینتون

در تمام تست های تناسب اندام ارزیابی اندازه و شکل بدن ورزشکار مهم است. با این کار می توانید رشد و تغییرات سایز بدن آنها را با تمرین کنترل کنید. قد مهم است زیرا بازیکنان قد بلند با طول بازو خوب می توانند به راحتی به مناطق بیشتری از زمین برسند. چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن برای حرکت آزادانه در زمین تأثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری غواصی

تست های اندازه بدن شامل قد و وزن و بازو می شود. چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، نظارت بر تغییرات وزن بدن، با فرض عدم تغییر در توده عضلانی، نشانه ای از تغییرات چربی بدن را نشان می دهد. در مورد آنتروپومتری بدمینتون بیشتر ببینید.

تست تناسب اندام بدمینتون

تست انعطاف پذیری

تست های انعطاف پذیری باید مختص اعمال بدمینتون باشد. تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد. سایر تست های انعطاف پذیری نیز باید انجام شود.

تست قدرت و استحکام

تست های قدرت (و قدرت) نیز باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود. تست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا و توانایی پرش انجام داد. تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص نیز می تواند انجام شود. تست قدرت گرفتن دست نیز مناسب است.

تست سرعت

سرعت دویدن در بدمینتون برای رسیدن سریع به تمام مناطق زمین بسیار مهم است. در صورت امکان زمان دوی سرعت بیش از 20 متر، با تقسیم زمان برای مسافت 5 متر و 10 متر باید انجام شود.

تست چابکی

توانایی تغییر سریع جهت برای بدمینتون مهم است. توانایی چرخش به هر دو جهت چپ و راست ممکن است در برخی از بازیکنان متفاوت باشد و همچنین باید ارزیابی شود. آزمونی که توانایی تغییر جهت و دویدن به پهلو و عقب را ارزیابی می کند، مناسب است، مانند تست چابکی SEMO. می‌توان تست‌های بدمینتون ویژه‌ای ایجاد کرد که خواسته‌های ورزش را در زمین تقلید کند.

حتما بخوانید!
استعدادیابی سوارکاری

تناسب اندام هوازی برای بدمینتون

استقامت جزء مهمی از تناسب اندام برای بدمینتون است. تناسب اندام هوازی نه تنها برای بازی در زمین مهم است، بلکه باید برای جلسات تمرین فنی طولانی و بازی طولانی مدت در مسابقات آماده باشید. طیف وسیعی از تست های آمادگی جسمانی هوازی وجود دارد. در اینجا می توانید اطلاعات بسیاری از تست های هوازی دیگر را بیابید. اگر گروه‌های بزرگی از بازیکنان را آزمایش می‌کنید، تست اجرای شاتل (بیپ) معمولاً مناسب‌ترین آزمایش است.

نمونه پروتکل تست تناسب اندام بدمینتون

پروتکل های تست تناسب اندام برنامه ملی نوجوانان، توسط بدمینتون استرالیا در سال 2008، نمونه ای از باتری تست تناسب اندام را ارائه می دهد. تست هایی که در برنامه آزمایشی آنها گنجانده شده بود:

آنتروپومتری (قد، وزن، چین های پوستی)
تناسب اندام هوازی (آزمایش دوی شاتل 20 متر)
انعطاف پذیری (نشستن و رسیدن، انعطاف پذیری شانه)
قدرت (گرفتن با دست)
قدرت (پرش عمودی، پرش بلند ایستاده)
استقامت قدرتی (پش آپ)
قدرت هسته (پلانک)
سرعت (بدمینتون مخصوص تست سرعت زمین)

شناسه استعداد

احتمالاً مهمترین ویژگی برای یک بازیکن موفق بدمینتون مهارت آنهاست. با این حال، بسیاری بر این باورند که اگر بتوانید فردی با ویژگی‌های فیزیکی مناسب پیدا کنید، می‌توانید این مهارت‌ها را به او آموزش دهید. این اساس استعدادیابی (Talent ID) است.

اگر بتوانید جوانان قدبلند با استقامت، چابکی و سرعت خوب پیدا کنید، حتی اگر قبلاً در معرض ورزش بدمینتون قرار نگرفته باشند، ممکن است بتوانید آنها را به قهرمان تبدیل کنید. این تضمینی نیست، اما اگر شما یک گروه بزرگ از بازیکنان جوان را آزمایش و توسعه دهید، ممکن است تعدادی در آن گروه وجود داشته باشند که دارای این ویژگی خاص هستند که احتمالاً آزمایشی برای آنها وجود ندارد.

حتما بخوانید!
تست نوشابه پاپ

مقاله مرتبط : آنتروپومتری بدمینتون

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید