استعدادیابی بیسبال
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی بیسبال
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی بیسبال

فهرست مطالب مهم استعدادیابی بیسبالتناسب اندام هوازی برای بیسبالانعطاف پذیری در بیسبالتست قدرت و استحکامتست سرعت و چابکیچربی بدن استعدادیابی بیسبال در استعدادیابی بیسبال ابتدا باید بدانیم بیسبال ورزشی است که در آن مهارت نقش مهمی دارد، اما برای انجام در سطح نخبگان به سطح بالایی از آمادگی جسمانی نیاز…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی بیسبال

در استعدادیابی بیسبال ابتدا باید بدانیم بیسبال ورزشی است که در آن مهارت نقش مهمی دارد، اما برای انجام در سطح نخبگان به سطح بالایی از آمادگی جسمانی نیاز است. چندین مؤلفه تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت برای همه بازیکنان مهم است، مانند سرعت و قدرت، اگرچه تفاوت های موقعیتی در الزامات آمادگی جسمانی وجود دارد.

تناسب اندام هوازی برای بیسبال

تناسب اندام هوازی یکی از اجزای مهم تناسب اندام برای بیسبال است، به طوری که بازیکنان می توانند اثر خستگی را در دوره های طولانی بازی کاهش دهند. بازیکنان تناسب اندام با استرس گرمایی ناشی از بازی تمام روز زیر نور خورشید کنار می آیند.

تست هوازی انجام شده ممکن است به سطح آمادگی اولیه بازیکنان بستگی داشته باشد. یک تست زیر حداکثری تناسب اندام هوازی ممکن است مناسب باشد، مانند تست چرخه (تست Astrand، Trilevel، PWC170)، یا دویدن 12 دقیقه ای کوپر. برای بازیکنانی که به تمرینات آماده سازی عادت دارند، تست حداکثر تلاش شاتل (بیپ) مناسب تر است.

تست تناسب اندام بیسبال

انعطاف پذیری در بیسبال

تست های انعطاف پذیری که بر روی بازیکنان بیسبال انجام می شود باید مختص اعمال ورزش آنها باشد. انعطاف پذیر بودن دامنه حرکت بیشتری را در اجرای ضربه یا پرتاب توپ ممکن می کند و ممکن است در دراز مدت آسیب را کاهش دهد.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری بدمینتون

تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد. سایر تست های انعطاف پذیری نیز باید انجام شود که مربوط به موقعیت های بازی خاص باشد.

تست قدرت و استحکام

تست های قدرت و استحکام نیز باید برای تعیین سطوح اولیه و نظارت بر تغییرات در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود. قدرت بالاتنه اهمیت ویژه ای دارد. ثبات هسته و عملکرد شکم در کنترل حرکت و اجرای مهارت ها مهم است.

تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود. عملکرد عضلات شکم نیز باید مورد آزمایش قرار گیرد، به عنوان مثال با استفاده از تست قدرت یا استقامت شکم. یک بیضه قدرت گرفتن دست نیز مناسب است. همچنین تست پرتاب توپ بیسبال برای تست قدرت و تکنیک پرتاب وجود دارد.

تست سرعت و چابکی

سرعت دویدن، شتاب و چابکی در بیسبال برای حرکت بین پایه ها و در میدان بازی بسیار مهم است. داش 60 یارد معمولا برای تست بازیکنان بیسبال استفاده می شود، همچنین زمان دوی بیش از 30 یارد، با تقسیم زمان برای 10 یارد اول مناسب است.

همچنین ممکن است بخواهید یک تست خاص بیسبال انجام دهید، دوی سرعت در فاصله واقعی بین خانه و پایه اول، و همچنین احتمالاً یک چرخش را نیز در نظر بگیرید.

چربی بدن

چربی اضافی بدن بر توانایی بیسبال برای حرکت آزادانه در زمین تأثیر می گذارد و همچنین باعث افزایش خستگی در طول تمرین و بازی می شود زیرا وزن اضافی برای ورزش مفید نیست. برای تعیین سطح چربی بدن باید اقدامات پوستی انجام شود. در مورد آنتروپومتری و بیسبال بیشتر ببینید.

حتما بخوانید!
بهترین بازیکنان جام جهانی (توپ طلا)

مطلب مرتبط : آنتروپومتری بیسبال

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید