آنتروپومتری دو و میدانی
  1. خانه
  2. آنتروپومتری
  3. آنتروپومتری دو و میدانی
آنتروپومتری

آنتروپومتری دو و میدانی

فهرست مطالب مهم آنتروپومتری دو و میدانیآنتروپومتری و ورزشکاران المپیک آنتروپومتری دو و میدانی آنتروپومتری اندازه گیری اندازه، ساختار و ترکیب بدن است. با طیف گسترده ای از رشته ها در ورزش دو و میدانی، طیف وسیعی از تیپ های بدنی مناسب برای مسابقات وجود دارد. تست های آنتروپومتری زیادی…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

آنتروپومتری دو و میدانی

آنتروپومتری اندازه گیری اندازه، ساختار و ترکیب بدن است. با طیف گسترده ای از رشته ها در ورزش دو و میدانی، طیف وسیعی از تیپ های بدنی مناسب برای مسابقات وجود دارد.

تست های آنتروپومتری زیادی وجود دارد که برای همه ورزشکاران دو و میدانی مناسب است، مانند: چین خوردگی های پوست، قد و توده بدن. بسته به رشته ورزشی که به آن علاقه دارید ممکن است تست های خاص دیگری نیز وجود داشته باشد.

ما همچنین اندازه‌گیری‌های آنتروپومتریک قهرمانان المپیک را در 100 متر و ماراتن مقایسه کرده‌ایم و نشان می‌دهیم که چگونه اندازه و شکل بدن در ورزش نخبگان در قرن گذشته تغییر کرده است.

آنتروپومتری و ورزشکاران المپیک

بازی های المپیک 2012 لندن

در اینجا اطلاعاتی از تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک (قد، وزن و سن) از شرکت کنندگان دو و میدانی در بازی های المپیک 2012 لندن آورده شده است. از بین تمام ورزش‌های المپیک، دوومیدانی احتمالاً بیشترین طیف بدنی را دارد، از پرش‌کنندگان بلند قد و لاغر گرفته تا پرتاب‌کنندگان حجیم. میانگین های ذکر شده در زیر به طور کامل نشان دهنده تنوع در ورزش نیست.

آنتروپومتری و ورزشکاران المپیک

بازی های المپیک ریو 2016

در اینجا میانگین داده‌های تجزیه و تحلیل داده‌های آنتروپومتریک شرکت‌کنندگان دو و میدانی در بازی‌های المپیک ریو 2016 آمده است.

حتما بخوانید!
تست پرتاب توپ پزشکی

آنتروپومتریک دوومیدانی

 

مقاله تست تناسب اندام برای دو و میدانی با کلیک بر روی آن قابل نمایش خواهد بود!

, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید