استعدادیابی سوارکاری
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی سوارکاری
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی سوارکاری

فهرست مطالب مهم استعدادیابی سوارکاریتست استعدادیابی سوارکاری در مدرسه مسابقه بریتانیاجزئیات تست سوارکاریشبیه ساز سوارکارینمونه تست های برای استعدادیابی سوارکارینتایج نمونه برای تست سوارکاری استعدادیابی سوارکاری در بحث استعدادیابی سوارکاری باید گفت: اگرچه اسب ها ورزشکاران اصلی در مسابقات اسب دوانی هستند، اما شغل جوکی ها یا سوارکاران نیز بسیار…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی سوارکاری

در بحث استعدادیابی سوارکاری باید گفت: اگرچه اسب ها ورزشکاران اصلی در مسابقات اسب دوانی هستند، اما شغل جوکی ها یا سوارکاران نیز بسیار سخت است و به مجموعه خاصی از ویژگی های فیزیکی نیاز دارد. مهمتر از همه، اسب سواران باید کوچک و سبک باشند. آنها همچنین به قدرت و انعطاف پذیری خوب پا، آمادگی جسمانی استقامتی و تعادل و هماهنگی نیاز دارند.

تست استعدادیابی سوارکاری در مدرسه مسابقه بریتانیا

یک سری تست استاندارد وجود دارد که معمولا برای اندازه گیری آمادگی جوکی استفاده می شود. آزمون تناسب اندام مدرسه مسابقه بریتانیایی به جوکی هایی داده می شود که در سراسر جهان مسابقه می دهند و جوکی باید این آزمون را بگذراند تا مجوز حرفه ای یا آماتور خود را دریافت کند. این ارزیابی به سه بخش تقسیم می‌شود: یک تست بلیپ برای بررسی تناسب اندام هوازی، شش تمرین با هدف قرار دادن گروه‌های مختلف ماهیچه‌ای و یک شبیه‌ساز سوارکاری.

استعدادیابی سوارکاری

جزئیات تست سوارکاری

تست بیپ – تست اجرای شاتل، بین دو خط به فاصله 20 متر از هم انجام می شود. شرکت کنندگان به طور مداوم بین خطوط با سرعتی که هر دقیقه افزایش می یابد می دوند. جوکی برای رسیدن به سطح 13 در آزمون 100% امتیاز می گیرد. هر سطح زیر 13 10٪ امتیاز کمتری خواهد گرفت، بنابراین سطح 12 امتیاز 90٪، 11 در 80٪، 10 در 70٪ و غیره را خواهد گرفت.

  • چمباتمه زدن و نگه داشتن ساق پا – شرکت‌کنندگان به صورت دور از دیوار و با یک توپ ورزشگاه بین قسمت کوچک پشت و دیوار، سپس 20 حرکت اسکات را انجام می‌دهند تا توپ از دیوار بالا و پایین بغلتد، و سپس در حالت اسکات نگه دارید. زانوها خم شده و ران به صورت افقی روی زمین قرار گیرد. آنها همچنین وزن 5 کیلوگرمی را در این مدت روی سینه شما نگه می دارند. اسکات را تا جایی که ممکن است تا حداکثر 2 دقیقه ادامه دهید.
  • پلانک – از آرنج و زانو شروع کنید و دست ها را به هم قفل کنید. پاها را صاف کرده و بدن خود را بالا بیاورید تا توسط توپ های پاهایتان حمایت شوند و پاها با فاصله باسن از هم فاصله داشته باشند. رو به زمین قرار بگیرید، مراقب باشید که کمرتان قوس نداشته باشد یا پایینتان را در هوا نچسبانید. شما باید این موقعیت ثابت را حداکثر تا 4 دقیقه حفظ کنید.
  • بلند کردن پا تا مترونوم – به پشت دراز بکشید و دست‌ها را روی شانه‌هایتان روی چیزی محکم بگیرید. به دنبال بوق مترونوم، پاهای خود را به گونه ای بالا بیاورید که به سمت آسمان باشند (مچ پاها را کنار هم نگه دارید و پاها را صاف نگه دارید) و در صدای بوق بعدی آنها را به حالت شروع بازگردانید. شما باید حداکثر 4 دقیقه ادامه دهید.
  • اسکات بالشتک تکان دهنده – با ایستادن روی دو بالشتک تکان دهنده (یکی زیر هر پا) از شما خواسته می شود که موقعیت هل دادن را اتخاذ کنید. زانوی شما باید به گونه ای خم شود که ران شما به صورت افقی روی زمین قرار گیرد. شما باید این موقعیت ثابت را حداکثر تا 4 دقیقه حفظ کنید.
  • فشار باند الاستیک به مترونوم – با نشستن روی یک نیمکت در حالت عمودی با زانوها در زاویه قائم، الاستیک را فشار می دهید تا بازوی شما کاملاً جلوی شما کشیده شود و با مترونوم هماهنگی داشته باشید. شما باید حداکثر تا 2 دقیقه ادامه دهید.
  • موقعیت فشار بالا و نگه داشتن – شما تا زمانی که ممکن است در موقعیت فشار بالا نگه دارید. آرنج خود را 90 درجه خم کنید و آرنج‌ها را به پهلو نزدیک کنید. شما باید این وضعیت را حداکثر تا 1 و نیم دقیقه حفظ کنید.
حتما بخوانید!
استعدادیابی بیسبال

شبیه ساز سوارکاری

سوارکارها باید حداکثر تا 4 دقیقه روی یک شبیه ساز موتوری سوار شوند. امتیاز یک درصد بر اساس زمان. به عنوان مثال، سواری یک پایان به مدت 2 دقیقه 50 درصد، 3 دقیقه امتیاز 75 درصد و به همین ترتیب تا 100 درصد خواهد بود.

نمونه تست های برای استعدادیابی سوارکاری

در اینجا نمونه دیگری از پروتکل تست هایی است که برای آزمایش تناسب اندام یک سوارکار مناسب است.

نتایج نمونه برای تست سوارکاری

در زیر نمونه‌ای از مجموعه‌ای از آزمایش‌هایی است که بر روی مایکل راد برنده جام ملبورن در سال 2007 انجام شده است که در سال 2009 انجام شده است (همانطور که در روزنامه هرالد سان توضیح داده شده است). به طور خلاصه، او همانطور که برای جوکی انتظار می رود کوتاه قد و سبک است. نتیجه برجسته دیگر او امتیاز بسیار خوب نشستن و رسیدن است که اهمیت انعطاف پذیری در زین را نشان می دهد.

تست استعدادیابی سوارکاری

مقاله مرتبط: آنتروپومتری برای سوارکاری

فدراسیون سوارکاری

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید