وزن بدن
  1. خانه
  2. ترکیب بدن
  3. وزن بدن
ترکیب بدنتست تناسب اندام

وزن بدن

فهرست مطالب مهم وزن بدنهدف اندازه گیری وزن بدن:تجهیزات مورد نیاز برای اندازه گیری وزن بدن:روش اندازه گیری وزن بدن:مزایا:تست های مرتبط با وزن بدن وزن بدن وزن بدن( یا چگالی) معمولاً در جلسات تست تناسب اندام اندازه گیری می شود. اندازه گیری وزن بدن در ورزش ها جهت ارزیابی…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

وزن بدن

وزن بدن( یا چگالی) معمولاً در جلسات تست تناسب اندام اندازه گیری می شود. اندازه گیری وزن بدن در ورزش ها جهت ارزیابی ترکیب بدن و نظارت بر تغییرات وزن پس از رژیم غذایی و ورزش اهمیت دارد.

هدف اندازه گیری وزن بدن:

اندازه گیری وزن بدن می تواند برای کنترل تغییرات چربی بدن یا توده عضلانی و یا کنترل میزان هیدراتاسیون ( آب بدن) مفید باشد.

تجهیزات مورد نیاز برای اندازه گیری وزن بدن:

برای اینکه ترازوها وزن بدن را دقیق نشان دهند بایستی توسط مراجع مرتبط با کالیبراسیون و اندازه، به صورت منظم کالیبره شوند.

پیش آزمون:

در صورت نیاز تجهیزات را بررسی و کالیبره کنید.

روش اندازه گیری وزن بدن:

فرد به گونه ای روی ترازو می ایستد که دستهایش بدون حرکت در کنار بدن قرار می گیرد. کفش ها و لباس های اضافی باید درآورده  شوند.

وزن بدن

درستی آزمون:

برای افزایش درستی تست، هر روز صبح (پس از 12 ساعت ناشتایی) خود را وزن کنید. وزن بدن می تواند تحت تأثیر مایع موجود در مثانه قرار گیرد (پس از تخلیه مثانه وزن کشی کنید). عوامل دیگری که باید در وزن کشی در نظر گرفته شوند شامل: مقدار غذایی که اخیراً خورده شده، میزان هیدراسیون، مقدار مواد زائدی که اخیراً از بدن دفع شده است، آخرین تمرین و لباسی که پوشیده شده است. اگر تغییرات وزن بدن را مانیتور می کنید، سعی کنید در یک ساعت مشخص از روز، تحت شرایط یکسان و ترجیحا بدون لباس وزن کشی کنید.

حتما بخوانید!
تست تعادل لک لک

مزایا:

اندازه گیری وزن بدن را می توان بر روی افراد زیادی به طور سریع و آسان با حداقل هزینه انجام داد.

سایر نظرات:

اندازه گیری وزن می تواند به عنوان معیاری برای اندازه گیری تغییرات چربی بدن مورد استفاده قرار گیرد، اما چون تغییرات توده بدون چربی بدن را در نظر نمی گیرد، بهتر است از روش های دیگر اندازه گیری ترکیب بدن استفاده شود.

تست های مرتبط با وزن بدن

تست های تناسب اندام

تست های ترکیب بدن

منبع

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید