درصد چربی بدن
  1. خانه
  2. ترکیب بدن
  3. روش چشمی درصد چربی بدن
ترکیب بدن

روش چشمی درصد چربی بدن

فهرست مطالب مهم روش چشمی درصد چربی بدنیک روش تخمین چشمی درصد چربی بدنهدف از روش چشمی اندازه گیری چربی بدن:تجهیزات روش چشمی چربی بدن:روش اندازه گیری چشمی چربی بدن:نتایج اندازه گیری چشمی چربی بدن:مزایای روش چشمی درصد چربی بدن:منابع:مقاله مرتبط با روش چشمی درصد چربی بدن : روش چشمی…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

روش چشمی درصد چربی بدن

مقدار چربی بدن موجود در بدن اغلب به عنوان درصدی از کل توده بدن نشان داده می شود. اندازه گیری درصد چربی بدن با استفاده از روش اندازه گیری چین خوردگی معمول است، اگرچه روش های جایگزین زیادی وجود دارد. در اینجا یک روش ساده با استفاده از تصاویر برای تخمین سطح چربی بدن وجود دارد.

یک روش تخمین چشمی درصد چربی بدن

ساده ترین روش برای تعیین اینکه آیا فردی اضافه وزن دارد یا خیر این است که فقط به او نگاه کنید. البته این بسیار ذهنی است و یک جایگزین ضعیف برای اندازه‌گیری واقعی کسی است، اما گاهی اوقات این تنها چیزی است که ممکن است. وقتی به کسی نگاه می‌کنید، به سرعت متوجه می‌شوید که فردی اضافه وزن دارد و باید وزن کم کند، و وقتی مقدار قابل توجهی وزن کم می‌کند، معمولاً به راحتی قابل مشاهده است.

ناظران آموزش دیده با قرار گرفتن مکرر در معرض انواع مختلف بدن می توانند در تخمین چربی بدن خوب باشند (Sterner & Burke, 1986). استفاده از تصاویر ارائه شده در زیر می تواند به قضاوت عینی تر کمک کند. این روش را می‌توان با استفاده از یک الگوریتم رایانه‌ای برای تخمین سطح چربی بدن با استفاده از عکس‌های دیجیتال به جای چشم آموزش‌دیده بهبود بخشید (افوسو و همکاران، 2018).

حتما بخوانید!
انواع تست ترکیب بدن

هدف از روش چشمی اندازه گیری چربی بدن:

برآورد سطح چربی بدن با بازرسی چشمی و مقایسه با نمودار تصویری

تجهیزات روش چشمی چربی بدن:

تصاویر مقایسه

روش اندازه گیری چشمی چربی بدن:

بهترین کار این است که شرکت‌کننده لباس‌های کمتری درآورد. شکل بدن آنها را با تصاویر زیر مقایسه کنید و نزدیکترین تقریب را انتخاب کنید.

نتایج اندازه گیری چشمی چربی بدن:

برای مشاهده رتبه بندی برای هر سطح چربی بدن، این هنجارها را بررسی کنید. همچنین نمونه هایی از برخی نتایج واقعی ورزشکاران وجود دارد.

روش چشمی درصد چربی بدن

درصد چربی بدن

 

جمعیت هدف:

مناسب برای جمعیت های غیر ورزشکار و آنهایی که اندازه گیری چین های پوستی در آنها به صورت فیزیکی مناسب نیست.

قابلیت اطمینان:

برای بهبود قابلیت اطمینان، همان فرد باید هر بار شرکت کننده را ارزیابی کند. دامنه بزرگتر تصاویر نیز قابلیت اطمینان را بهبود می بخشد.

مزایای روش چشمی درصد چربی بدن:

بدون هیچ تماس فیزیکی می توان به امتیاز رسید.

منابع:

بلانچارد جی ام، وارد جی ام، کریزیویکی اچ جی، کانهام جی. یک روش ارزیابی بصری برای تخمین ترکیب بدن در انسان Presidio of San Francisco, Report No.81: 1979.
Eckerson JM، Housh TJ، Johnson GO. اعتبار تخمین دیداری درصد چربی بدن در مردان لاغر. تمرین ورزشی Med Sci. 1992؛ 24 (5): 615-8.
استرنر تی جی، بورک ای جی. ارزیابی چربی بدن: مقایسه روش های تخمین بصری و چین خوردگی پوست پزشک ورزشکار. 1986؛ 14:101-7.
Affuso O، Pradhan L، Zhang C، و همکاران. روشی برای اندازه گیری ترکیب بدن انسان با استفاده از تصاویر دیجیتال. PLoS One. 2018; 13(11):e0206430. منتشر شده در 5 نوامبر 2018.

حتما بخوانید!
وزن کشی زیر آب

مقاله مرتبط با روش چشمی درصد چربی بدن :

هنجارهای درصد چربی بدن

درباره اندازه گیری ترکیب بدن

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید