تست تناسب اندام DNA
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست تناسب اندام DNA
تست تناسب اندام

تست تناسب اندام DNA

فهرست مطالب مهم تست تناسب اندام DNAهدف تست تناسب اندام DNA:روش تست تناسب اندام DNA:نتایج تست تناسب اندام DNA:معایب تست تناسب اندام DNA: تست تناسب اندام DNA تست تناسب اندام DNA به تجزیه و تحلیل ژن های یک فرد و ارتباط آنها با پتانسیل ورزشی اشاره دارد. یکی از این…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست تناسب اندام DNA

تست تناسب اندام DNA به تجزیه و تحلیل ژن های یک فرد و ارتباط آنها با پتانسیل ورزشی اشاره دارد. یکی از این شرکت‌ها، فناوری DNAlysis، از فرآیند توسعه‌یافته آفریقای جنوبی استفاده می‌کند که بهترین نوع ورزش را از طریق تجزیه و تحلیل ژن تشخیص می‌دهد. در سال 2013 توسط Lasarow Healthcare Technologies مستقر در بریتانیا در بازار جهانی عرضه شد. نتایج به ورزشکاران کمک می کند تا با تشخیص اینکه چه نوع تمرینی برای مشخصات ژنتیکی فردی آنها مناسب است، به پتانسیل طبیعی خود پی ببرند.

هدف تست تناسب اندام DNA:

تجزیه و تحلیل DNA یک فرد برای ژن های نشانگر که اطلاعاتی در مورد تمایل ژنتیکی فرد به ورزش یا رویدادهای ورزشی خاص ارائه می دهد.

تجهیزات مورد نیاز:

تجزیه و تحلیل DNA به تجهیزات پزشکی پیچیده نیاز دارد.

روش تست تناسب اندام DNA:

یک شرکت کیت های جمع آوری را برای شما ارسال می کند تا نمونه DNA را بردارید و آن را برای تجزیه و تحلیل ارسال کنید. برای جمع آوری، تنها چیزی که نیاز دارید این است که از داخل گونه خود روی یک سواب استریل بکشید.

نتایج تست تناسب اندام DNA:

نمونه ژن مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد و گزارش ژنوتیپ اطلاعاتی در مورد تمایل ژنتیکی فرد به عملکرد قدرت و استقامت، خطر آسیب دیدگی بافت نرم یا تاندون و زمان بهبودی مطلوب بین جلسات تمرینی ارائه می دهد.

حتما بخوانید!
تست مته شاتل 3 مخروطی

تست تناسب اندام DNA

جامعه هدف:

این تست تناسب اندام و این فناوری برای نوجوانان یا ورزشکاران تفریحی که به دنبال راهنمایی در مورد اینکه کدام ورزش برای آنها مناسب تر است، بهترین است.

معایب تست تناسب اندام DNA:

این آزمایش به تجهیزات گران قیمت نیاز دارد و کار فشرده است.

نظرات:

موفقیت در ورزش فقط به ژن های شما بستگی ندارد. عوامل بسیار دیگری برای موفقیت در ورزش وجود دارد. آزمایش ژن احتمالاً به عنوان آزمایشی برای اختلالات ارثی یا استعداد ارثی به بیماری مانند بیماری هانتینگتون، فیبروز کیستیک یا کم خونی داسی شکل مفیدتر خواهد بود.

منبع

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید