آنتروپومتری برای شنا
  1. خانه
  2. آنتروپومتری
  3. آنتروپومتری برای شنا
آنتروپومتری

آنتروپومتری برای شنا

فهرست مطالب مهم آنتروپومتری برای شناآنتروپومتری برای شنا و ورزشکاران المپیکبازی های المپیک 2012 لندنبازی های المپیک ریو 2016قهرمانان شنای المپیک در 100 متر آزاد آنتروپومتری برای شنا ورزش شنا دارای رشته های مختلف و در نتیجه نیازهای فیزیکی و فیزیولوژیکی متفاوتی بسته به رویدادها است. از نظر اندازه و…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

آنتروپومتری برای شنا

ورزش شنا دارای رشته های مختلف و در نتیجه نیازهای فیزیکی و فیزیولوژیکی متفاوتی بسته به رویدادها است. از نظر اندازه و ترکیب بدن (آنتروپومتری) شناگران معمولاً قد بلند و نسبتاً لاغر هستند. مقداری از چربی بدن مانعی ندارد زیرا می تواند به شناوری در آب بیافزاید. معیارهای معمول آنتروپومتریک برای شناگران شامل قد، وزن، قد نشستن، بازو، دهانه دست و چربی بدن با استفاده از معیارهای چین خوردگی پوست است.

آنتروپومتری برای شنا و ورزشکاران المپیک

بازی های المپیک 2012 لندن

در اینجا اطلاعاتی از تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک (قد، وزن و سن) از شرکت کنندگان ورزش های آبی در بازی های المپیک 2012 لندن آورده شده است. واترپلو بازان بلند قدتر بودند و با شناگران از میانگین المپیکی ها بلندتر بودند. سایر رویدادهای آبی برای مقایسه گنجانده شده است.

آنتروپومتری برای شنا

بازی های المپیک ریو 2016

در اینجا میانگین داده‌های حاصل از تجزیه و تحلیل داده‌های آنتروپومتریک شرکت‌کنندگان ورزش‌های آبی در بازی‌های المپیک ریو 2016 آمده است.

آنتروپومتری شنا

قهرمانان شنای المپیک در 100 متر آزاد

ما همچنین اندازه‌گیری‌های آنتروپومتریک قهرمانان شنای المپیک را در 100 متر آزاد مقایسه کرده‌ایم، که نشان می‌دهد چگونه اندازه و شکل بدن در ورزش نخبگان در قرن گذشته تغییر کرده است.

حتما بخوانید!
درشت مغذی ها و ورزشکاران

برای اطلاع از تست های تناسب اندام شنا به صفحه مربوطه مراجعه کنید

, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید