تست هوازی ویلچر
  1. خانه
  2. استعدادیابی معلولین
  3. تست هوازی ویلچر
استعدادیابی معلولین

تست هوازی ویلچر

فهرست مطالب مهم تست هوازی ویلچرتجهیزات مورد نیاز برای تست هوازی ویلچر:روش آزمون هوازی ویلچر:مزایای تست هوازی ویلچر:معایب آزمون هوازی ویلچر:مرجع:تست های مشابه تست هوازی ویلچر تست هوازی ویلچر تست هوازی با ویلچر یک تست آمادگی جسمانی برای ورزشکارانی است که با صندلی چرخدار کار می کنند. مدت زمان آزمون…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست هوازی ویلچر

تست هوازی با ویلچر یک تست آمادگی جسمانی برای ورزشکارانی است که با صندلی چرخدار کار می کنند. مدت زمان آزمون 12 دقیقه است، مشابه تست محبوب 12 دقیقه ای کوپر.

هدف تست هوازی ویلچر:

آزمایش آمادگی هوازی کاربران ویلچر

تجهیزات مورد نیاز برای تست هوازی ویلچر:

مسیر دویدن 400 متر، مخروط های علامت گذاری، ورق های ضبط، استاپ واچ.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. منطقه آزمایش را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. گرم کردن مناسب را انجام دهید.

روش آزمون هوازی ویلچر:

نشانگرها را در فواصل تعیین شده در اطراف مسیر (مثلا هر 50 متر) قرار دهید تا به اندازه گیری مسافت تکمیل شده کمک کند. شرکت کنندگان به مدت 12 دقیقه در اطراف مسیر می چرخند و مسافت طی شده ثبت می شود. شرکت کنندگان باید تشویق شوند تا تا جایی که می توانند به خود فشار بیاورند.

امتیاز دهی:

مسافت تکمیل شده را تا نزدیکترین 100 متر ثبت کنید. در جدول زیر نیز دستورالعمل های کلی برای تفسیر نتایج این آزمون برای بزرگسالان ارائه شده است.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری والیبال

تست هوازی با ویلچر

جامعه هدف:

این آزمون یک تست آمادگی هوازی برای افراد روی صندلی چرخدار است.

پایایی:

پایایی این آزمون به تمرین، راهبردهای سرعت و سطح انگیزه بستگی دارد. اگر به این مسائل رسیدگی شود، باید قابلیت اطمینان خوبی وجود داشته باشد.

مزایای تست هوازی ویلچر:

چندین کاربر ویلچر را می توان به طور همزمان آزمایش کرد. این تست یک تست بسیار ارزان و ساده برای انجام است.

معایب آزمون هوازی ویلچر:

تمرین و سرعت برای به حداکثر رساندن نمره موضوع در این آزمون مورد نیاز است و عملکرد نیز می تواند تا حد زیادی تحت تأثیر انگیزه باشد.

مرجع:

Franklin BA، Swantek KI، Grais SL، Johnstone KS، Gordon S، Timmis GC. تخمین آزمایش میدانی حداکثر اکسیژن مصرفی در کاربران ویلچر. Arch Phys Med Rehabil. 1990؛ 71:574-578.

تست های مشابه تست هوازی ویلچر

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید