تست سواری شاتل با ویلچر
  1. خانه
  2. استعدادیابی معلولین
  3. تست سواری شاتل با ویلچر (SRiT)
استعدادیابی معلولین

تست سواری شاتل با ویلچر (SRiT)

فهرست مطالب مهم تست سواری شاتل با ویلچر (SRiT)هدف تست سواری شاتل با ویلچر:تجهیزات مورد نیاز برای تست سواری شاتل:روش تست سواری شاتل با ویلچر:مزایای تست سواری شاتل با ویلچر:معایب تست شاتل با ویلچر:مرجع آزمون شاتل با ویلچر: تست سواری شاتل با ویلچر (SRiT) این تست نسخه ویلچر تست بیپ…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست سواری شاتل با ویلچر (SRiT)

این تست نسخه ویلچر تست بیپ اصلاح شده 10 متری برای افراد مبتلا به فلج مغزی (CP) است. این تست برای کودکان مبتلا به CP طبقه بندی شده در سطوح III و IV در سیستم طبقه بندی عملکرد درشت حرکتی طراحی شده است.

هدف تست سواری شاتل با ویلچر:

ارزیابی آمادگی جسمانی استفاده کنندگان از ویلچر.

تجهیزات مورد نیاز برای تست سواری شاتل:

مخروط، سطح سخت مسطح، ضبط صدا (با استفاده از نرم‌افزار beeptest تیم خود را ایجاد کنید)

تست سواری شاتل با ویلچر

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. منطقه آزمایش را اندازه گیری و علامت گذاری کنید. گرم کردن مناسب را انجام دهید.

روش تست سواری شاتل با ویلچر:

شرکت کنندگان باید ویلچر خود را بین 2 نشانگر به فاصله 10 متر از هم، با سرعت افزایشی تعیین شده توسط یک سیگنال صوتی حرکت دهند. سرعت شروع همانطور که بوق نشان می دهد 2 کیلومتر در ساعت است که در هر دقیقه 0.25 کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

حتما بخوانید!
تست براکپورت (BPFT)

این یک آزمون حداکثری است، آزمودنی ها باید تا خستگی ادامه دهند. ممکن است به تشویق کلامی قوی نیاز باشد. آزمایش زمانی به پایان می رسد که در 2 بوق متوالی، شرکت کنندگان بیش از 1.5 متر از نشانگر فاصله داشتند. کل زمان تمرین و ضربان قلب در پایان تست ثبت می شود.

امتیاز دهی:

امتیاز، تعداد سطح تمرینی است که قبل از اینکه آنها نتوانند با رکورد خود ادامه دهند به دست آمده است. ضربان قلب و ارزیابی ذهنی (مانند تعریق، گرگرفتگی صورت، ناتوانی در به حرکت درآوردن ویلچر)، برای تعیین اینکه آیا حداکثر تلاش به دست آمده است یا خیر، استفاده می شود.

جامعه هدف:

این یک تست آمادگی هوازی برای افراد روی صندلی چرخدار است که به طور خاص برای افراد مبتلا به فلج مغزی (CP) توضیح داده شده است.

مزایای تست سواری شاتل با ویلچر:

این تست مقرون به صرفه تر و انجام آن آسان تر از تست های تناسب اندام آزمایشگاهی جایگزین است که معمولاً برای آزمایش تناسب اندام کاربران ویلچر مورد نیاز است. اگر فضا اجازه دهد، ممکن است چندین موضوع به طور همزمان آزمایش شوند.

معایب تست شاتل با ویلچر:

مانند تست بوق در حال اجرا، سطوح تمرین و انگیزه می تواند بر امتیاز کسب شده تأثیر بگذارد و امتیازدهی می تواند ذهنی باشد. مهارت و تکنیک ویلچر نیز ممکن است بر سطح به دست آمده تأثیر بگذارد.

نظرات:

حتما بخوانید!
افزایش عملکرد با مکمل بتا آلانین

آزمودنی ها مجاز به استفاده از ویلچر شخصی خود هستند. وزن و شرح صندلی باید هر بار ثبت شود و در حالت ایده آل باید از همان صندلی برای هر آزمایش مجدد بعدی استفاده شود.
توجه داشته باشید که ضبط تست بوق برای این تست از زمان بندی متفاوتی نسبت به تست بوق استاندارد استفاده می کند.

مرجع آزمون شاتل با ویلچر:

اولاف ورشورن، مارمکا زوینکلز، مارجولین کتلار، فمکه ریجندرز ون سون، تیم تاکن: تکرارپذیری و اعتبار تست 10 متری شاتل سواری در کودکان و نوجوانان مبتلا به فلج مغزی با استفاده از صندلی چرخدار. فیزیوتراپی، جلد 93، شماره 7، 1 جولای 2013، صفحات 967-974.

فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین

, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید