تست بیپ معلولین
  1. خانه
  2. استعدادیابی معلولین
  3. تست بیپ معلولین (دارای اختلال بینایی)
استعدادیابی معلولین

تست بیپ معلولین (دارای اختلال بینایی)

فهرست مطالب مهم تست بیپ معلولین (دارای اختلال بینایی)تجهیزات مورد نیاز تست بیپ معلولینروش تست بیپ معلولینجامعه هدف تست بیپ معلولین تست بیپ معلولین (دارای اختلال بینایی) این یک نسخه اصلاح شده از تست بیپ استاندارد 20 متری است که برای الزامات خاص برای افراد دارای اختلال بینایی طراحی شده…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست بیپ معلولین (دارای اختلال بینایی)

این یک نسخه اصلاح شده از تست بیپ استاندارد 20 متری است که برای الزامات خاص برای افراد دارای اختلال بینایی طراحی شده است، که از آزمون دویدن شاتل که برای کودکان دارای معلولیت در کتابچه راهنمای تست آمادگی جسمانی براکپورت (Winnick & Short, 2014) توضیح داده شده است، اقتباس شده است. تفاوت این تست با تست استاندارد بیپ در این است که تغییراتی برای افراد نابینا برای انجام آزمایش ایجاد شده است. تغییرات انجام شده به سطح اختلال بینایی بستگی دارد، اما ممکن است شامل تغییراتی در سیگنال صوتی باشد، و به هدایت موفقیت آمیز آنها در مسیر کمک می کند.

تجهیزات مورد نیاز تست بیپ معلولین

حداقل 20 متر فضای خالی از موانع، مخروط های نشانگر، نوار اندازه گیری، صدای تست بوق، پخش کننده صوتی.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. مسیر را اندازه بگیرید و مخروط های نشانگر را قرار دهید. گرم کردن مناسب را انجام دهید.

تست بیپ معلولین

روش تست بیپ معلولین

شرح استاندارد تست بیپ را ببینید. به طور کلی، سوژه ها در طول یک مسیر 20 متری به موقع به سمت سیگنال های صوتی (بوق) می روند. زمان بین بوق‌ها تقریباً هر دقیقه کاهش می‌یابد و سوژه‌ها تا زمانی که قادر به ادامه دادن نیستند ادامه می‌دهند. علاوه بر این، بسته به شدت اختلال بینایی، تغییراتی وجود دارد که ممکن است متناسب با افراد دارای اختلال بینایی اعمال شود.

حتما بخوانید!
تست سواری شاتل با ویلچر (SRiT)

کسانی که نقص محدود دارند ممکن است بتوانند بدون کمک بدوند، اما با کمک های اضافی که در دو انتهای مسیر 20 متری و در امتداد کناری قرار دارند، برای ایمنی و راهنمایی شفاهی دوندگان در صورت لزوم. تراک صوتی ممکن است به گونه‌ای اصلاح شود که نشانه‌های بیشتری را برای نزدیک شدن به نقطه عطف شامل شود، یا این کار می‌تواند به صورت شفاهی توسط دستیاران انجام شود.

آن دسته از دوندگانی که سطح نابینایی آنها بیشتر است، ممکن است به کمک یک شریک دونده بینا، راهنمایی کلامی و اتصال با یک طناب کوتاه یا با گرفتن آرنج شریک، نیاز داشته باشند. همچنین می توان یک سیم راهنما برای هدایت دونده در طول مسیر تعبیه کرد.

امتیاز دهی:

امتیاز، سطح و تعداد شاتل های 20 متری است که قبل از اینکه نتوانند با رکورد همراه شوند، به دست آمده اند. آخرین سطح تکمیل شده را ضبط کنید، که ممکن است لزوماً سطحی نباشد که در آن توقف کرده اند.

جامعه هدف تست بیپ معلولین

این تست بیپ اصلاح شده برای ورزشکاران دارای اختلال بینایی طراحی شده است.

قابلیت اطمینان:

قابلیت اطمینان تست بوق به میزان دقیق اجرای آزمون و تمرین مجاز برای شرکت کنندگان بستگی دارد. تغییرات انجام شده در آزمون برای کمک به دوندگان دارای اختلال بینایی باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا این می تواند نتایج را تحت تأثیر قرار دهد.

یادداشت ها:

حتما بخوانید!
تست تناسب اندام معلولین

این تست می تواند هنگام ارزیابی ورزشکاران دارای اختلال بینایی به عنوان بخشی از پروتکل های تست براکپورت استفاده شود.

مرجع:

Winnick, J. P. & Short, F.X. (2014). راهنمای تست آمادگی جسمانی براکپورت. ویرایش دوم Champaign، IL: Human Kinetics.

فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید