آنتروپومتری دوچرخه سواری
  1. خانه
  2. آنتروپومتری
  3. آنتروپومتری دوچرخه سواری
آنتروپومتری

آنتروپومتری دوچرخه سواری

فهرست مطالب مهم آنتروپومتری دوچرخه سواریتست های آنتروپومتری دوچرخه سواریآنتروپومتری و ورزشکاران المپیکبازی های المپیک 2012 لندنبازی های المپیک ریو 2016مراجع انتخاب شده آنتروپومتری دوچرخه سواری آنتروپومتری (اندازه گیری اندازه و ترکیب بدن) یکی از اجزای مهم تناسب اندام برای دوچرخه سواران است، صرف نظر از اینکه با چه رشته…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

آنتروپومتری دوچرخه سواری

آنتروپومتری (اندازه گیری اندازه و ترکیب بدن) یکی از اجزای مهم تناسب اندام برای دوچرخه سواران است، صرف نظر از اینکه با چه رشته ای درگیر هستند. با وجود اینکه وزن بدنه توسط دوچرخه تحمل می شود، نسبت توده بدنی پایین یک مزیت برای تپه نوردی است و نسبت قدرت به وزن را به حداکثر می رساند. مکانیک دوچرخه نیز تحت تأثیر اندازه بدن و طول اندام است. دوچرخه سواران کوچکتر نیز کمتر تحت تأثیر مقاومت باد قرار خواهند گرفت.

همچنین در اندازه بدن بین دوچرخه سواران پیست و جاده تفاوت هایی وجود دارد و در بین دوچرخه سواران جاده تفاوت بین کوهنوردان خوب در مقایسه با دوندگان سرعت و متخصصان تایم تریل وجود دارد. کوهنوردان معمولاً کوتاهتر و لاغرتر هستند. متخصصان آزمایش زمان افراطی دیگر هستند، در حالی که هنوز بسیار لاغر هستند، بزرگتر و سنگین تر هستند.

تجزیه و تحلیل آمار دوچرخه سواران در تور جهانی در سال 2017 نشان داد که کوهنوردان کمی کوتاهتر هستند (کوهنوردان 178.2 سانتی متر در مقابل 179.8 سانتی متر برای دوندگان سرعت). با نگاه کردن به وزن متوسط، تفاوت بسیار بزرگتری وجود داشت – میانگین کوهنورد 64.2 کیلوگرم در مقابل 71.7 کیلوگرم برای دوندگان سرعت بود.

حتما بخوانید!
نشست شورای راهبردی استیدو

تست های آنتروپومتری دوچرخه سواری

تست های آنتروپومتریک زیادی وجود دارد که برای همه دوچرخه سواران مناسب است، مانند:

آنتروپومتری و ورزشکاران المپیک

بازی های المپیک 2012 لندن

در اینجا اطلاعاتی از تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک (قد، وزن و سن) شرکت کنندگان دوچرخه سوار در بازی های المپیک 2012 لندن آورده شده است. دوچرخه سواران دوچرخه کوهستان به طور متوسط به طور قابل توجهی کوچکتر از سایر رشته ها، و همچنین بسیار سبک تر هستند، که یک مزیت در هنگام تپه نوردی است. سواران BMX سنگین ترین بودند، که بازتابی از توده عضلانی بالاتر برای تولید قدرت است.

آنتروپومتری برای دوچرخه سواری

بازی های المپیک ریو 2016

در اینجا میانگین داده‌های تجزیه و تحلیل داده‌های آنتروپومتریک رقبای دوچرخه‌سواری در بازی‌های المپیک ریو 2016 آمده است.

تست آنتروپومتری دوچرخه سواری

مراجع انتخاب شده

Foley, J. P., Bird, S. R., & White, J. A. (1989). مقایسه آنتروپومتریک دوچرخه سواران از رویدادهای مختلف. مجله پزشکی ورزشی بریتانیا، 23(1)، 30-33.

مقاله مرتبط : تست تناسب اندام دوچرخه سواری

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید