استعدادیابی ژیمناستیک
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی ژیمناستیک
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی ژیمناستیک

فهرست مطالب مهم استعدادیابی ژیمناستیکاندازه بدنترکیب بدنی در استعدادیابی ژیمناستیکتست انعطاف پذیریسرعت در استعدادیابی ژیمناستیکقدرت و استحکاماستقامت قدرتتناسب اندام هوازی استعدادیابی ژیمناستیک در استعدادیابی ژیمناستیک ٬اجزای زیادی از تناسب اندام وجود دارد که برای عملکرد موفق یک ژیمناستیک مهم است. اگرچه مهارت بسیار مهم است، اما مولفه های تناسب اندام…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی ژیمناستیک

در استعدادیابی ژیمناستیک ٬اجزای زیادی از تناسب اندام وجود دارد که برای عملکرد موفق یک ژیمناستیک مهم است. اگرچه مهارت بسیار مهم است، اما مولفه های تناسب اندام انعطاف پذیری و قدرت نیز مهم هستند، همچنین اندازه بدن خاص و حفظ سطح پایین چربی بدن.

یک ژیمناستیک که کوچک و منعطف است در فعالیت های چرخشی بدن مزیت دارد. در یک نظرسنجی از مهم ترین مؤلفه های تناسب اندام برای ژیمناستیک، انعطاف پذیری برنده آشکاری بیش از تعادل و هماهنگی است. همچنین در نظرسنجی دیگری از مهمترین عوامل موفقیت برای ژیمناستیک ها قدرت، قدرت و سرعت در رتبه بالایی قرار گرفته است. در زیر طیف وسیعی از اجزای تناسب اندام که باید بر روی یک ژیمناستیک تست شوند، و برخی از تست های پیشنهادی برای انجام آورده شده است.

استعدادیابی ژیمناستیک

اندازه بدن

اندازه گیری قد و وزن برای نظارت بر رشد مهم است. کوچک بودن در فعالیت های چرخشی بدن سودمند است. در اینجا مراحلی وجود دارد که هنگام آزمایش قد و وزن باید رعایت کنید.

ترکیب بدنی در استعدادیابی ژیمناستیک

چربی اضافی بدن بر توانایی ژیمناستیک برای حرکت آزاد تأثیر می گذارد و نسبت قدرت به وزن آنها برای بلند کردن وزن بدن آنها مهم است. چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، می توان آن را با نظارت منظم تغییرات وزن بدن جایگزین کرد که نشانه ای از تغییرات چربی بدن (با فرض تغییرات محدود در توده عضلانی) است.

حتما بخوانید!
استعدادیابی بولینگ

تست انعطاف پذیری

سطح عالی از انعطاف پذیری برای همه رویدادهای ژیمناستیک مهم است. تست نشستن و رسیدن یک تست انعطاف پذیری اولیه برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ است. یک ژیمناستیک نخبه به تست‌های انعطاف‌پذیری پیچیده‌تری روی طیف وسیعی از مفاصل نیاز دارد.

تناسب اندام در ژیمناستیک

سرعت در استعدادیابی ژیمناستیک

سرعت دویدن و به ویژه شتاب در مسافت کوتاه در تمرینات کف ژیمناستیک و خرک خرک بسیار مهم است. زمان دوی سرعت بیش از 20 متر، با تقسیم زمان برای 5 و 10 متر اول باید انجام شود.

قدرت و استحکام

تست های قدرت و استحکام نیز باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود. تست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا انجام داد.

استقامت قدرت

تست های استقامت قدرتی برای سنجش توانایی انجام حرکات قدرتی مکرر استفاده می شود. از این قبیل تست ها می توان به تست های فشار به بالا و تست نشستن اشاره کرد.

تناسب اندام هوازی

تناسب اندام هوازی جزء بسیار مهم تناسب اندام برای ژیمناستیک است. تست شاتل اجرا (بیپ) معمولاً مناسب ترین تست برای آزمایش یک تیم ژیمناستیک است.

مقاله مرتبط : آنتروپومتری در ژیمناستیک

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید