آنتروپومتری ژیمناستیک
  1. خانه
  2. آنتروپومتری
  3. آنتروپومتری ژیمناستیک
آنتروپومتری

آنتروپومتری ژیمناستیک

فهرست مطالب مهم آنتروپومتری ژیمناستیکآنتروپومتری ژیمناستیک و ورزشکاران المپیکبازی های المپیک 2012 لندن و آنتروپومتری ژیمناستیکبازی های المپیک ریو 2016 و آنتروپومتری ژیمناستیک آنتروپومتری ژیمناستیک اجزای زیادی از تناسب اندام وجود دارد که برای عملکرد موفق یک ژیمناستیک مهم است. اگرچه مهارت، انعطاف پذیری و قدرت مهم هستند، اما اندازه…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

آنتروپومتری ژیمناستیک

اجزای زیادی از تناسب اندام وجود دارد که برای عملکرد موفق یک ژیمناستیک مهم است. اگرچه مهارت، انعطاف پذیری و قدرت مهم هستند، اما اندازه بدن خاص و حفظ سطح پایین چربی بدن به همان اندازه مهم است.

اندازه گیری های اولیه قد و وزن برای نظارت بر رشد و تغییرات با تمرین مهم هستند. کوچک و انعطاف پذیر بودن در فعالیت های چرخشی بدن مانند ژیمناستیک مفید است.

چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، می توان آن را با نظارت منظم تغییرات وزن بدن جایگزین کرد که نشانه ای از تغییرات چربی بدن است (با فرض تغییرات محدود در توده عضلانی). چربی اضافی بدن بر توانایی ژیمناستیک برای حرکت آزاد تأثیر می گذارد و نسبت قدرت به وزن آنها برای بلند کردن وزن بدن آنها مهم است.

آنتروپومتری ژیمناستیک و ورزشکاران المپیک

بازی های المپیک 2012 لندن و آنتروپومتری ژیمناستیک

در اینجا اطلاعاتی از تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک (قد، وزن و سن) از شرکت کنندگان ژیمناستیک در بازی های المپیک 2012 لندن آورده شده است. ژیمناستیک‌ها به‌طور شگفت‌انگیزی کوتاه‌تر از یک المپیکی معمولی نیستند، زیرا ژیمناستیک‌های ریتمیک بلندتر از ژیمناست‌های هنری هستند. ژیمناست های ریتمیک کمترین میانگین سنی را در بین تمام ورزش ها داشتند. متأسفانه هیچ وزنی برای ژیمناست‌ها ثبت نشد و بنابراین اطلاعات BMI وجود نداشت.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری قایقرانی

آنتروپومتری در ژیمناستیک

بازی های المپیک ریو 2016 و آنتروپومتری ژیمناستیک

در اینجا میانگین داده های تجزیه و تحلیل داده های آنتروپومتریک رقبای ژیمناستیک در بازی های المپیک ریو 2016 آمده است.

آنتروپومتری ورزشی ژیمناستیک

 

مقاله مرتبط : استعدادیابی ژیمناستیک

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید