استعدادیابی بسکتبال
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی بسکتبال
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی بسکتبال

فهرست مطالب مهم استعدادیابی بسکتبالتناسب اندام هوازیتست انعطاف پذیری برای بسکتبالتست قدرت برای بسکتبالتست سرعتترکیب بدنیاندازه بدنتست چابکی استعدادیابی بسکتبال در استعدادیابی بسکتبال ٬ تست تناسب اندام جزء ضروری رشد فیزیکی یک بازیکن بسکتبال است. در ابتدا، هدف از آزمایش جمع آوری داده های پایه در مورد اجزای اصلی تناسب…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی بسکتبال

در استعدادیابی بسکتبال ٬ تست تناسب اندام جزء ضروری رشد فیزیکی یک بازیکن بسکتبال است. در ابتدا، هدف از آزمایش جمع آوری داده های پایه در مورد اجزای اصلی تناسب اندام مانند سرعت، قدرت، استقامت و قدرت است. این به تعیین نقاط قوت و ضعف ورزشکار نسبت به خواسته های بسکتبال کمک می کند و به شناسایی تمرینات و فعالیت هایی که برای بهبود بازی آنها لازم است کمک می کند.

مانند بسیاری از ورزش های تیمی، مولفه های بسیاری از تناسب اندام وجود دارد که برای موفقیت مهم هستند. در بسکتبال، اجزای مختلف تناسب اندام از نظر اهمیت نسبی به هم نزدیک هستند. داشتن سطح آمادگی هوازی بسیار خوب یک ویژگی بسیار مهم است و از طرفی بسیار سریع و چابک بودن ضروری است.

تست های ذکر شده در زیر پیشنهادات من برای یک بازیکن بسکتبال است که نشان دهنده الزامات آمادگی جسمانی همه جانبه برای بسکتبال است. من همچنین تست های آمادگی جسمانی را که در کمپ پیش از درافت NBA و به عنوان بخشی از بسکتبال SPARQ انجام می شود، فهرست و شرح داده ام.

تناسب اندام هوازی

تناسب اندام هوازی یکی از اجزای بسیار مهم تناسب اندام برای بسکتبال است. تست اجرای شاتل (بیپ) معمولاً مناسب ترین تست برای آزمایش یک تیم بسکتبال است. تست باید در فضای سرپوشیده روی همان سطحی که بازی روی آن انجام می شود انجام شود. بسیاری از تست های هوازی دیگر نیز وجود دارد که می توان انجام داد.

حتما بخوانید!
تست کوپر (اجرای 12 دقیقه ای)

تست انعطاف پذیری برای بسکتبال

انعطاف پذیری از نظر آسیب دیدگی و امکان حرکت آزادانه در زمین مهم است. تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد. تست های انعطاف پذیری سایر نواحی بدن که در بازی استفاده می شود نیز مناسب خواهد بود.

تست قدرت برای بسکتبال

توانایی پرش عمودی برای بسکتبال بسیار حیاتی است. تست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا انجام داد. تکنیک تست ممکن است تغییر کند تا مرحله‌ای را در خود جای دهد که شبیه تکنیک پرش مورد استفاده در بازی باشد. تست های قدرت و قدرت نیز باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود. تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود.

تست های آمادگی جسمانی بسکتبال

تست سرعت

سرعت و شتاب در بسکتبال بسیار مهم است. بیشتر دویدن در بسکتبال در فاصله کوتاهی انجام می شود. در صورت امکان زمان دوی سرعت بیش از 20 متر، با تقسیم زمان برای 5 و 10 متر اول باید انجام شود، اگرچه این معمولاً برای اندازه گیری دقیق نیاز به زمان بندی دارد.

ترکیب بدنی

هر گونه چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن بسکتبال برای پرش عمودی، حرکت آزادانه در اطراف زمین تاثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود. چربی بدن را می توان با استفاده از روش پوستی اندازه گیری کرد. اگر این در دسترس نباشد، نظارت بر تغییرات وزن بدن، با فرض عدم تغییر در توده عضلانی، نشانه ای از تغییرات چربی بدن را نشان می دهد.

حتما بخوانید!
استعدادیابی گلف

اندازه بدن

اندازه گیری اندازه بدن مانند قد، بازو و فاصله دست برای موفقیت در بسکتبال مهم است. با ورزشکاران خردسال می توان از این اقدامات برای استعدادیابی استفاده کرد. بیشتر در مورد اندازه بدن برای بسکتبال، و تغییرات در اندازه بدن در بازیکنان NBA.

تست چابکی

توانایی تغییر سریع جهت برای بسکتبال بسیار مهم است. علاوه بر یک تست چابکی ساده، می‌توانید یک توپ را نیز در تست بگنجانید زیرا تمام حرکات در زمین هنگام دریبل زدن توپ انجام می‌شود. تست چابکی 505 توانایی تغییر جهت 180 درجه را اندازه گیری می کند. تست چرخش 90 درجه نیز برای بسکتبال مناسب است.

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید