تست های AFL
 1. خانه
 2. استعدادیابی ورزشی
 3. تست های AFL لیگ فوتبال استرالیا
استعدادیابی ورزشی

تست های AFL لیگ فوتبال استرالیا

فهرست مطالب مهم تست های تناسب اندام AFL (لیگ فوتبال استرالیا)اندازه بدن:تست استحکام:تست قدرت در تست های AFL:تست سرعت:تست چابکی و واکنش:تست ظرفیت بی هوازی در تست های AFL:تست استقامت:تست انعطاف پذیری:آزمون های مهارتی در تست های AFL:نمونه پروتکل تست های AFLتوانایی کلی فوتبالمراجع مربوطه تست های تناسب اندام AFL…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست های تناسب اندام AFL (لیگ فوتبال استرالیا)

درباره تست های AFL باید گفت تناسب اندام جنبه بسیار مهمی از موفقیت در فوتبال مدرن AFL است و اندازه گیری تناسب اندام در طول تمرین مهم است – برای به دست آوردن معیارهای پایه، شناسایی نقاط قوت و ضعف، و نظارت بر تغییرات تناسب اندام در طول زمان.

اکثر بازیکنان بزرگسال AFL در شرایط بدنی عالی هستند. ویژگی های مورد نیاز برای AFL شامل اندازه بدنی خوب، سرعت دویدن عالی و چابکی و ظرفیت هوازی است (به بخش های آمادگی جسمانی برای AFL بیشتر مراجعه کنید). در پایان هر سال، AFL یک اردوی پیش‌نویس برگزار می‌کند که در آن بازیکنان آینده‌نگر مجموعه‌ای از تست‌های آمادگی جسمانی، فیزیکی و روانی حرکتی را انجام می‌دهند. جزئیات بیشتر این تست ها و نتایج را می توانید در کمپ پیش نویس AFL دنبال کنید.

در اینجا چند تست آمادگی جسمانی برای ارزیابی بازیکنان AFL وجود دارد. بسیاری از اینها همان چیزی است که در کمپ پیش نویس AFL استفاده می شود.

حتما بخوانید!
کسب موفقیت ورزشی

اندازه بدن:

معیارهای آنتروپومتریک – قد، دهانه دست، طول بازو، توده بدن و چین های پوست. بازیکنان قدبلند مزیت دارند، اگرچه بازیکنان موفق AFL زیادی وجود دارند که قد بلندی ندارند. هر گونه چربی اضافی بدن بر توانایی بازیکن AFL برای پرش عمودی، حرکت آزادانه در اطراف زمین تأثیر می گذارد و وزن اضافی باعث افزایش خستگی می شود. پهنای دست دراز شده ممکن است مربوط به توانایی گرفتن بازیکنان حریف و علامت زدن توپ باشد. بازوهای بلندتر ممکن است برای بازیکنان فوتبال در هنگام علامت زدن یا تکل زدن به بازیکن حریف یک مزیت باشد.

تست استحکام:

قدرت گرفتن، پرس نیمکت 1RM

تست قدرت در تست های AFL:

تست پرش عمودی (تست پرش عمودی دویدن مخصوص AFL نیز وجود دارد). توانایی پرش عمودی برای هر جهش برای علامت مهم است، و به ویژه برای رک ها هنگام مسابقه پرش به پایین مهم است.

تست سرعت:

تست دوی 20 متر. شتاب (سرعت بیش از 5 متر) برای جدا شدن از بازیکن حریف مهم است، و حداکثر سرعت خوب برای دویدن طولانی تر مانند زمانی که منجر به برتری می شود مفید است.

تست چابکی و واکنش:

تست چابکی AFL. توانایی تغییر سریع جهت برای AFL بسیار مهم است تا بتواند از حریف دور شود. داشتن زمان واکنش سریع یک مهارت مهم برای یک بازیکن AFL است.

تست ظرفیت بی هوازی در تست های AFL:

تست بازیابی سرعت بی هوازی

حتما بخوانید!
استعدادیابی گلف

تست استقامت:

تست یویو، تست دویدن شاتل (بیپ) و آزمایش زمان 3 کیلومتر. میانگین امتیاز تست بوق در اردوی پیش نویس AFL سطح 13.3 است. سطح بسیار خوب 14 پلاس است و رسیدن به 15 پلاس نادر است. تناسب اندام هوازی یکی از اجزای بسیار مهم تناسب اندام برای AFL است، به طوری که برخی از بازیکنان (بسته به موقعیت بازی) بیش از 10 کیلومتر را در طول بازی می دوند.

تست انعطاف پذیری:

نشستن و رسیدن به آزمون. انعطاف پذیری از نظر آسیب دیدگی و امکان حرکت آزادانه در اطراف زمین مهم است. انعطاف پذیری در طول جلسات پزشکی ارزیابی می شود.

آزمون های مهارتی در تست های AFL:

راندمان ضربه زدن، دقت ضربه زدن به دروازه و هندبال دست تمیز

نمونه پروتکل تست های AFL

یک رژیم تست تناسب اندام برای AFL شامل طیف گسترده ای از تست های فیزیکی، بر اساس نیازهای بازی است. برت دلدیو، بازیکن ارشد فوتبال ریچموند در سال 2009 مورد آزمایش قرار گرفت (همانطور که در روزنامه هرالد سان توضیح داده شده است). خلاصه ای از نتایج او در جدول زیر آمده است.

تست آمادگی جسمانی لیگ فوتبال استرالیا

قدرت بدن او نسبت به اندازه‌اش بسیار خوب است (او می‌تواند 1.66 برابر وزن بدن خود را بلند کند)، که در AFL مهم است زیرا بازیکنان باید بدون حجم زیاد قدرت داشته باشند. او یک بازیکن خوب در تمام دور است، با امتیاز استقامت VO2max بالا، اما همچنان قدرت پا بسیار خوب (پرش عمودی) دارد.

حتما بخوانید!
استعدادیابی هاکی

توانایی کلی فوتبال

مقاله ای درباره پیش نویس AFL از سال 2005، این 14 شاخص عملکرد کلیدی را که استعدادیابان AFL برای رتبه بندی بازیکنان استفاده می کردند، فهرست کرده است. برخی از این ها توانایی های فیزیکی هستند، اما بسیاری از جنبه های غیر قابل اندازه گیری دیگر نیز در بازی وجود دارد. این فهرست ممکن است امروزه توسط استعدادیاب ها استفاده شود یا نباشد، اما در هر صورت آنها بینشی در مورد آنچه که AFL ویژگی های مهم بازیکنان نخبه AFL را در نظر می گیرد ارائه می دهد.

 • توانایی شوت زدن
 • قابلیت علامت گذاری
 • گذر از دست/آگاهی بینایی
 • دستهای پاکیزه
 • توانایی بردن توپ
 • سرعت
 • تحمل
 • ریکاوری و چابکی
 • دوام
 • رهبری و خود انضباطی
 • پرخاشگری، شدت و تلاش دوم
 • شخصیت فوتبالی
 • رقابت پذیری
 • هوشمندی فوتبال

مراجع مربوطه

Pyne DB، Gardner AS، Sheehan K، و همکاران. تست تناسب اندام و پیشرفت شغلی در فوتبال AFL. J Sci Med Sport. 2005

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید