برنامه ریزی تغذیه ورزشی
  1. خانه
  2. تغذیه ورزشی
  3. برنامه ریزی تغذیه ورزشی
تغذیه ورزشی

برنامه ریزی تغذیه ورزشی

فهرست مطالب مهم برنامه ریزی تغذیه ورزشیبرنامه ریزی خارج از فصلبرنامه ریزی تغذیه ورزشی پیش فصلبرنامه های کوتاه مدت تغذیه ورزشی برنامه ریزی تغذیه ورزشی اهداف تغذیه برای ورزشکاران می تواند در طول سال رقابتی متفاوت باشد. آنچه که آنها باید روی آن تمرکز کنند بسته به مرحله ای که…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

برنامه ریزی تغذیه ورزشی

اهداف تغذیه برای ورزشکاران می تواند در طول سال رقابتی متفاوت باشد. آنچه که آنها باید روی آن تمرکز کنند بسته به مرحله ای که در آن هستند متفاوت است. به طور کلی، فصل را می توان به یک مرحله خارج از فصل، مرحله پیشرو یا قبل از مسابقه و یک مرحله رقابتی تقسیم کرد. در مقیاس کوچک‌تر، باید وعده‌های غذایی هفته و حتی روز را برای بهینه‌سازی اهداف خاص در نظر بگیرید.

برنامه ریزی خارج از فصل

فصل خارج از فصل زمانی است که بسیاری از کارهای تغذیه انجام می شود. از نظر تناسب اندام، هدف ورزشکار حفظ سطوحی است که در طول فصل به دست آورده است، یا برای زمانی که برای تمرینات پیش فصل به باشگاه باز می گردند، به وضعیت بهتری برسند. حتی اگر فصل تعطیلات زمانی برای استراحت و استراحت از ورزش است، ورزشکاران باید کمی کوشاتر باشند و از آنچه می خورند آگاه باشند. ممکن است نیاز به کاهش مصرف غذایی باشد تا با تغییر سطح فعالیت مطابقت داشته باشد.

در حالت ایده‌آل، هدف خارج از فصل این است که حداقل سطوح به دست آمده در طول فصل را حفظ کنیم، نه اینکه آن را رها کنیم و مجبور باشیم برای بازگشت به جایی که متوقف شده‌اند، تلاش کنیم. برای ورزشکاران با انگیزه، این زمان زمانی است که برای تمرینات پیش فصل به باشگاه بازگردند، به وضعیت بهتری برسند.

حتما بخوانید!
تمرین ورزش 7 دقیقه ای

برنامه ریزی تغذیه ورزشی

از آنجایی که در طول تمرینات خارج از فصل کاهش می یابد، خطر به دست آوردن حجم بیش از حد ناخواسته وجود دارد. نه تنها به دلیل کاهش مصرف انرژی باید میزان مصرف خود را کاهش دهید، بلکه برای کاهش وزن، باید میزان مصرف خود را حتی بیشتر کاهش دهید تا امکان کاهش وزن فراهم شود.

توده عضلانی باید حفظ شود یا برای پسران جوانی که قصد دارند برای فصل بعد وزن اضافه کنند، افزایش یابد. فصل خارج از فصل زمان خوبی برای افزایش موثر توده بدون چربی بدن است، در حالی که تمرین و بازی بر دریافت انرژی تاثیری ندارد.

برنامه ریزی تغذیه ورزشی پیش فصل

پیش فصل برای ورزشکار زمان بسیار مهمی است. تمرین شدیدتر می شود و مصرف غذا نیز باید با آن مطابقت داشته باشد. بازیابی تغذیه از جلسات نیز برای تثبیت این دستاوردها مهم است. پیش فصل زمانی است که برنامه های تغذیه ای را در طول جلسات تمرینی با شدت بالا و بازی های آزمایشی آزمایش کنید.

رقابت

در مرحله رقابت، نقش متخصص تغذیه کاهش می یابد. همه برنامه ها باید آزمایش و آزمایش می شدند و پروتکل هایی در محل قرار می گرفتند. زمانی نیست که باید تغییرات زیادی ایجاد کنید. وعده های غذایی قبل از بازی و همچنین غذاهای ریکاوری باید مرتب شوند.

برنامه های کوتاه مدت تغذیه ورزشی

در حالی که باید برنامه‌های بلندمدتی برای ترسیم اهداف و روش‌های تغذیه برای فصل وجود داشته باشد، اما باید برنامه‌ریزی‌هایی برای وعده‌های غذایی هر هفته و برنامه غذایی روزانه برای بهینه‌سازی اهداف خاص در نظر گرفته شود.

حتما بخوانید!
آنتروپومتری دوچرخه سواری

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید