تست تناسب اندام فشاری
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست تناسب اندام فشاری
تست تناسب اندام

تست تناسب اندام فشاری

فهرست مطالب مهم تست تناسب اندام فشاری یا فشار بالاتجهیزات احتمالی مورد نیاز برای تست های فشاری:تغییرات تست های فشاری:مزایای تست های فشاری تناسب اندام:لیست تست های فشاری: تست تناسب اندام فشاری یا فشار بالا تست تناسب اندام فشاری (که به آن تست پرس آپ نیز می گویند) قدرت و…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست تناسب اندام فشاری یا فشار بالا

تست تناسب اندام فشاری (که به آن تست پرس آپ نیز می گویند) قدرت و استقامت بالاتنه را اندازه گیری می کند. انواع مختلفی از تست فشار بالا وجود دارد، با تفاوت در محل قرارگیری دست ها، میزان شیب، مدت زمان تست و روش شمارش تعداد فشارهای تکمیل شده. در اینجا روش کلی تست فشار بالا را مورد بحث قرار می‌دهیم و به تست‌های تناسب اندام خاص فشار بالا پیوند می‌دهیم.

تجهیزات احتمالی مورد نیاز برای تست های فشاری:

بسته به پروتکلی که استفاده می کنید، به یک تشک کف، مترونوم (یا نوار صوتی، کف زدن، درام)، کرونومتر، دیوار، صندلی نیاز دارید.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت و شرایط آزمون را ثبت کنید. یک گرم کردن استاندارد انجام دهید.

روش تست تناسب اندام فشاری:

یک فشار معمولی با لمس دست ها و انگشتان پا، بدن و پاها در یک خط مستقیم، پاها کمی از هم باز، بازوها به اندازه عرض شانه ها، کشیده و با زاویه قائم با بدن شروع می شود. با صاف نگه داشتن پشت و زانو، آزمودنی بدن را تا نقطه از پیش تعیین شده پایین می آورد تا زمین یا جسم دیگری را لمس کند، یا تا زمانی که در آرنج ها زاویه 90 درجه ایجاد شود، سپس با بازوهای کشیده به حالت اولیه برمی گردد.

حتما بخوانید!
تست تناسب اندام DNA

این عمل بدون استراحت تکرار می شود و آزمایش تا زمانی که خسته شوند یا تا زمانی که نتوانند ریتم بیشتری انجام دهند یا به تعداد مورد نظر فشار بالا برسند ادامه می یابد.

تست های فشاری تناسب اندام

امتیاز دهی:

تعداد فشارهای انجام شده را به درستی ثبت کنید.

تغییرات تست های فشاری:

در اینجا فقط برخی از تغییراتی که در این سایت توضیح داده شده است:

  • تکنیک: برخی از تغییرات تست فشار بالا برای آسان‌تر کردن آن برای گروه‌های جمعیتی خاص طراحی شده‌اند که ممکن است هنگام آزمایش افراد با قدرت ضعیف بالاتنه مانند کودکان، زنان و سالمندان مورد نیاز باشد. تکنیک سنتی فشار دادن زنانه با قرار دادن زانوها بر روی زمین است که در تست خانه فشار خون گزینه ای است. این تست همچنین می تواند با بالا بردن قسمت بالایی بدن مانند تست فشار روی صندلی آسان تر شود. چقدر باید پایین رفت؟ در نسخه چالش رئیس جمهور، یک دستیار دست خود را در نقطه خمش 90 درجه قرار می دهد تا عمق فشار را نشان دهد. ارتش و نیروی دریایی همچنین نیاز دارند که بازوهای بالایی حداقل موازی با زمین در پایین ترین موقعیت باشند. در برخی از آزمایش‌ها، بدن تا سطح زمین پایین می‌آید، مانند آزمایش فشارآپ جدید ارتش ایالات متحده که در آن دست‌ها از روی زمین بلند می‌شوند، و تست فشار آپ اصلاح‌شده که یک کف زدن در پشت بدن اضافه می‌کند. به عقب، که به جای اینکه آن را سخت تر کند، سرعت تست را کاهش می دهد.
  • تست زمان بندی شده: یک نسخه رایج از تست فشار به بالا اندازه گیری حداکثر تعداد فشار در یک زمان مشخص، مانند یک یا دو دقیقه است. آزمایش فشار به بالا ارتش ایالات متحده بیش از دو دقیقه و آزمایش فشار نیروی دریایی بیش از یک دقیقه انجام می شود. تغییر فشار صندلی حداکثر تعداد را در 30 ثانیه اندازه گیری می کند. همچنین تست‌های حداکثر فشار-آپ بدون زمان وجود دارد تا حداکثر کاری که می‌توانید انجام دهید مشخص شود.
  • تست تمپو: مانند تست بیپ در حال اجرا، تست‌های بوق فشاری وجود دارد که در آن فشارها باید به موقع انجام شوند تا یک صدای ضبط شده یا با پیروی از ریتم مترونوم انجام شود. به عنوان مثال، تست فشاری تمپو مورد استفاده در FitnessGram، President’s Challenge Fitness Awards و تست آمادگی جسمانی Connecticut، حداکثر تعداد فشارهای انجام شده را با سرعت یک بار در هر سه ثانیه (20 در دقیقه) اندازه گیری می کند. همچنین تست بوق فشاری NHL با سرعت 25 در دقیقه وجود دارد.
  • تست های ایزومتریک: همچنین چند تغییر فشار به بالا وجود دارد که در آنها هیچ تکراری وجود ندارد، مانند فشار ایزومتریک براکپورت و نگه داشتن فشار ایزومتریک که در آن وضعیت “بالا” یا “پایین” برای مدت طولانی باقی می ماند. تا حد امکان، و فشار-آپ نشسته که در آن شرکت کنندگان بدن خود را از روی صندلی بلند کرده و نگه می دارند. تست فشار-آپ پایداری تنه شامل یک حرکت فشاری است که به دنبال بدنی صاف و بدون افتادگی است.
  • تست‌های تناسب اندام جایگزین برای اندازه‌گیری قدرت بالاتنه، آویزان کردن بازوهای خمیده یا کشش یا چانه بالا هستند.
حتما بخوانید!
اندازه گیری هیدراتاسیون

جمعیت هدف:

تست فشاری معمولاً به عنوان یک آزمون کلی قدرت استفاده می شود. برخی ورزش ها وجود دارند که در آنها قدرت بالاتنه اهمیت ویژه ای دارد.

مزایای تست های فشاری تناسب اندام:

انجام این آزمایش آسان و سریع است و معمولاً به تجهیزات کم یا ارزانی نیاز دارد. بسیاری از موضوعات را می توان همزمان آزمایش کرد.

لیست تست های فشاری:

بزودی تکمیل می شود

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید