تست پرتاب توپ پزشکی
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست پرتاب توپ پزشکی
تست تناسب اندام

تست پرتاب توپ پزشکی

فهرست مطالب مهم تست پرتاب توپ پزشکی نشسته “قدرت”هدف تست پرتاب توپ پزشکی:تجهیزات مورد نیاز تست پرتاب توپ پزشکی:روش تست پرتاب توپ پزشکی:مزایای تست پرتاب توپ پزشکی:معایب تست پرتاب توپ پزشکی:تست های مشابه تست پرتاب توپ پزشکی: تست پرتاب توپ پزشکی نشسته “قدرت” به این آزمایش پاس سینه طبی نیز…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست پرتاب توپ پزشکی نشسته “قدرت”

به این آزمایش پاس سینه طبی نیز گفته می شود و آزمایش مشابهی با استفاده از پاوربال وجود دارد: پاوربال سینه پرتاب (زانو زدن). اطلاعات زیر روش‌هایی را توصیف می‌کند که زمانی برای ترکیب آزمایشی پیش‌نویس NHL استفاده می‌شد (اگرچه این آزمایش دیگر استفاده نمی‌شود). تست “پرتاب قدرت نشسته”، بخشی از آزمون ارزیابی فیزیکی شغلی ارتش ایالات متحده، بسیار شبیه به آنچه در زیر توضیح داده شده است، با استفاده از یک توپ پزشکی 4.4 پوندی (2 کیلوگرمی) است.

هدف تست پرتاب توپ پزشکی:

این آزمایش قدرت بالاتنه (بازو) و قدرت انفجاری را اندازه گیری می کند. با نگه داشتن پشت در تماس با دیوار، تنها قدرت بازوها آزمایش می شود.

تجهیزات مورد نیاز تست پرتاب توپ پزشکی:

4 کیلوگرم (~ 8 پوند) توپ پزشکی، دیوار، متر نوار

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت و شرایط آزمون را ثبت کنید. وزن توپ را بررسی و ثبت کنید. یک گرم کردن استاندارد را انجام دهید، با تمرین برای زاویه آزادسازی ایده آل.

حتما بخوانید!
تست سرعت تناسب اندام

روش تست پرتاب توپ پزشکی:

ورزشکار روی زمین می نشیند در حالی که پاهای خود را کاملاً دراز کرده، پاها با فاصله 24 اینچ (~60 سانتی متر) از هم و پشت به دیوار است. توپ را با دست ها به پهلو و کمی پشت وسط و پشت به سمت مرکز سینه نگه می دارند. ساعدها به موازات زمین قرار گرفته اند. ورزشکار توپ طبی را با قدرت تا جایی که می تواند مستقیم به جلو پرتاب می کند در حالی که پشتش را روی دیوار نگه می دارد. مسافت پرتاب شده ثبت می شود.

تست پرتاب توپ پزشکی

امتیاز:

فاصله از دیوار تا محل فرود توپ ثبت می شود. اندازه گیری با نزدیکترین سانتی متر ثبت می شود (سایر پروتکل ها از نزدیکترین 0.5 فوت یا 10 سانتی متر استفاده کرده اند). بهترین نتیجه از سه پرتاب استفاده می شود.

تغییرات:

بسته به توانایی افراد تحت آزمایش، گاهی اوقات از توپ های پزشکی 1-2 کیلوگرمی نیز استفاده می شود. وزن توپ طبی به وضوح بر نتایج تأثیر می گذارد و باید به گونه ای انتخاب شود که گروه سنی یا توانایی های آزمودنی های شما را به بهترین شکل آزمایش کند. همچنین تست مشابهی با استفاده از توپ بسکتبال وجود دارد.

پرتاب قفسه سینه پاوربال به طور مشابه قدرت بالاتنه را آزمایش می کند، اما زمانی که سوژه زانو زده است، می تواند از بالاتنه برای پرتاب بیشتر توپ استفاده کند. تست نشستن را می توان بدون دیوار نیز انجام داد، به طوری که می توان از نیم تنه نیز برای کمک به حرکت توپ استفاده کرد.

حتما بخوانید!
تست کوپر (اجرای 12 دقیقه ای)

جامعه هدف:

این پروتکل همانطور که برای NHL استفاده می شود، استفاده می شود، اگرچه این تست برای هر ورزشی که در آن قدرت بالاتنه مهم است، مانند قایقرانی و تنیس، مناسب است.

مزایای تست پرتاب توپ پزشکی:

انجام این تست برای یک فرد آسان و سریع است.

معایب تست پرتاب توپ پزشکی:

چندین نفر برای انجام بدون مشکل این آزمایش مورد نیاز هستند: یکی برای علامت گذاری نتایج، دیگری برای بررسی تکنیک و دیگری برای جمع آوری و بازگرداندن توپ ها. در صورت آزمایش یک گروه بزرگ، قرار دادن تمام موضوعات در این آزمون زمان بر است.

نظرات:

زاویه پرتاب توپ مهم است. ممکن است بخواهید در مورد زاویه بهینه برای حداکثر فاصله به آزمودنی توضیح دهید و اجازه دهید برخی از تلاش ها را تمرین کند. می‌توانید با دراز کردن یک متر نوار در طول مسیر مورد انتظار در مقابل سوژه، به سهولت اندازه‌گیری برای این آزمایش کمک کنید. هنگام ضبط مسافت، می توانید نوار را به جایی که توپ فرود آمده است حرکت دهید یا با دقت کمتری محل فرود توپ را با فاصله تقریبی روی نوار تنظیم کنید.

تست های مشابه تست پرتاب توپ پزشکی:

به زودی تکمیل می شود

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید