اندازه گیری هیدراتاسیون
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. اندازه گیری هیدراتاسیون
تست تناسب اندام

اندازه گیری هیدراتاسیون

فهرست مطالب مهم اندازه گیری هیدراتاسیونچرا هیدراتاسیون را اندازه گیری کنید؟روش های تست هیدراتاسیونمنابع اندازه گیری هیدراتاسیون چرا هیدراتاسیون را اندازه گیری کنید؟ عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر وضعیت هیدراتاسیون افراد ورزشکار تأثیر بگذارد، مانند فعالیت های اجتماعی، رژیم غذایی، آب و هوا و سطح فعالیت. برای…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

اندازه گیری هیدراتاسیون

چرا هیدراتاسیون را اندازه گیری کنید؟

عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر وضعیت هیدراتاسیون افراد ورزشکار تأثیر بگذارد، مانند فعالیت های اجتماعی، رژیم غذایی، آب و هوا و سطح فعالیت. برای افراد ورزشکار بسیار مهم است که به خوبی هیدراته شوند. به دلایل بهداشتی، ورزشکاران کم آبی که در آب و هوای گرم رقابت می کنند، بیشتر در معرض آسیب گرما هستند (Sawka 1992).

برای عملکرد، تحقیقات نشان داده است که کم آبی بدن به میزان 2% از وزن بدن یا بیشتر می تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد داشته باشد (Armstrong et al. 1985). هیپوهیدراتاسیون عملکرد هوازی (بار 1999)، عملکرد دوی سرعت متناوب (مکسول و همکاران 1999) و عملکرد در بازی های تیمی را کاهش می دهد (برک و هاولی، 1997).

اندازه گیری هیدراتاسیون

روش های تست هیدراتاسیون

روش های زیادی برای تعیین وضعیت هیدراتاسیون وجود دارد، از جمله نظارت بر تغییرات توده بدن، اندازه گیری عرق، نشانگرهای مختلف خون و تجزیه و تحلیل ادرار. در اینجا توضیحات دقیق تری در مورد برخی از این روش ها ارائه شده است:

  • وزن مخصوص ادرار – با استفاده از رفرکتومتر.
  • رنگ ادرار – در مقایسه با نمودار.
  • تجزیه و تحلیل عرق – اندازه گیری ترکیب الکترولیت با استفاده از تکه ها.
  • کاهش عرق – کاهش کل با استفاده از تغییرات وزن بدن.
  • میزان عرق – عرق کردن خاص سایت.
حتما بخوانید!
تغذیه سالم و ورزشکاران

منابع

آرمسترانگ، L.E، Costill، D.L.، Fink، W.J.، 1985. تأثیر کم آبی ناشی از دیورتیک بر عملکرد رقابتی دویدن. پزشکی علمی ورزش ورزشی 17: 456-61.
Armstrong، L.E.، Soto، J.A.، Hacker، F.T.، Casa، D.J.، Kavouras، S.A.، Maresh، C.M. (1998). “شاخص های ادراری در طول کم آبی بدن، ورزش و آبرسانی مجدد.” مجله بین المللی تغذیه ورزشی 8: 345-355.
بار، اس آی (1999). “اثرات کم آبی بر عملکرد ورزشی.” مجله کانادایی فیزیولوژی کاربردی 24: 164-172.
برک، L.M. و Hawley، J.A. (1997). “تعادل مایعات در ورزش های تیمی.” پزشکی ورزشی 24: 38-54.
Maxwell, N.S., Garner, F. and Nimmo, M.A. (1999). دویدن متناوب: متابولیسم عضلانی در گرما و اثر هیدراتاسیون. پزشکی و علم در ورزش و ورزش 31: 675-683.
ساوکا، م.ن. (1992) “پیامدهای فیزیولوژیکی هیدراتاسیون: عملکرد ورزش و تنظیم حرارت” پزشکی و علم در ورزش و ورزش 24: 657-670.

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید