تست تعادل پرتو
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست تعادل پرتو
تست تناسب اندام

تست تعادل پرتو

فهرست مطالب مهم تست تعادل پرتو (راه رفتن)هدف تست تعادل پرتو:تجهیزات مورد نیاز برای تست تعادل پرتو:روش تست تعادل پرتو:تست های مشابه تست تعادل پرتو : تست تعادل پرتو (راه رفتن) این یک آزمایش ساده از تعادل دینامیکی است که به سوژه نیاز دارد تا در امتداد یک پرتو مرتفع…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست تعادل پرتو (راه رفتن)

این یک آزمایش ساده از تعادل دینامیکی است که به سوژه نیاز دارد تا در امتداد یک پرتو مرتفع راه برود، با معیارهای ذهنی عملکرد تعادل آنها.

هدف تست تعادل پرتو:

ارزیابی تعادل فعال، از طریق توانایی حفظ تعادل در حین راه رفتن در امتداد پرتوی مرتفع.

تجهیزات مورد نیاز برای تست تعادل پرتو:

پرتو تعادل ژیمناستیک، کرونومتر، برگه های ضبط.

پیش آزمون:

مراحل آزمون را برای آزمودنی توضیح دهید. انجام غربالگری خطرات سلامتی و کسب رضایت آگاهانه. فرم ها را تهیه کنید و اطلاعات اولیه مانند سن، قد، وزن بدن، جنسیت، شرایط آزمون را ثبت کنید. گرم کردن مناسب را انجام دهید.

روش تست تعادل پرتو:

هدف از این تست این است که تمام طول یک تیر تعادل استاندارد ژیمناستیک را به طور پیوسته، بدون افتادن و در یک بازه زمانی شش ثانیه طی کند. شرکت‌کننده از یک انتها شروع می‌کند، روی پرتو بالا می‌رود، طول را تا انتهای دیگر طی می‌کند. آزمایش سه بار تکرار می شود.

تست تعادل پرتو

امتیاز دهی:

به شرکت کنندگان باید سه آزمایش داده شود تا راهپیمایی پرتو را کامل کنند. جدول زیر امتیازات را بر اساس مشاهدات ذهنی پرتو واکر فهرست می کند. برای دقت بیشتر، از یک تیم متشکل از سه یا چند داور برای مشاهده عملکرد یک فرد معین استفاده کنید. امتیاز هر کارآزمایی میانگین تمام نمرات قاضی است. نمره کلی برای فرد، میانگین نمرات سه آزمایشی است

حتما بخوانید!
تست های نشستن
امتیاز توضیح
۵ پرتو تعادل را بی عیب و نقص راه می رود. نیازی به بررسی تعادل ندارد، مکث نمی کند. پیاده روی را در عرض شش ثانیه کامل می کند.
۴ پرتو را راه می‌رود، اما تا حدودی ناپایدار است. پیاده روی را در عرض شش ثانیه کامل می کند.
۳ پرتو را راه می‌رود، اما تا حدودی ناپایدار است. ممکن است یک یا چند بار مکث کند. بیش از شش ثانیه طول می کشد تا پیاده روی کامل شود.
۲ پرتو را راه می‌رود، اما بسیار ناپایدار است، تقریباً می‌افتد، ممکن است یک یا چند بار مکث کند و/یا بیش از شش ثانیه طول بکشد.
۱ پرتو را راه می‌رود، اما بسیار ناپایدار است، تقریباً می‌افتد، ممکن است یک یا چند بار مکث کند و/یا بیش از شش ثانیه طول بکشد.
۰ بلافاصله از پرتو می افتد.

قابلیت اطمینان:

از سه قاضی برای بهبود قابلیت اطمینان ارزیابان استفاده می‌شود (پایایی بین ارزیابی‌کننده)، و سه کارآزمایی به ازای هر فرد مجاز است تا قابلیت اطمینان را در طول زمان بهبود بخشد (پایایی آزمون مجدد).

توضیحات:

این تست می تواند به عنوان یک تست غربالگری برای ژیمناستیک های زن مورد استفاده قرار گیرد، زیرا راه رفتن روی تیر یک مهارت اساسی برای ژیمناستیک است.

تست های مشابه تست تعادل پرتو :

به زودی تکمیل می شود

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید