استعدادیابی هنرهای رزمی
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی هنرهای رزمی
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی هنرهای رزمی

استعدادیابی هنرهای رزمی در استعدادیابی هنرهای رزمی باید بدانیم ورزش های رزمی نیاز به مهارت بالایی دارد که در طی سال ها آموزش به آنها تسلط پیدا می کند. علاوه بر این، برای موفقیت در رقابت به: سرعت، تعادل، قدرت و رفلکس های فوق العاده نیاز دارید! ما بحث کرده…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی هنرهای رزمی

در استعدادیابی هنرهای رزمی باید بدانیم ورزش های رزمی نیاز به مهارت بالایی دارد که در طی سال ها آموزش به آنها تسلط پیدا می کند. علاوه بر این، برای موفقیت در رقابت به: سرعت، تعادل، قدرت و رفلکس های فوق العاده نیاز دارید! ما بحث کرده ایم که کدام یک از این موارد مهم تر هستند، مانند داشتن رفلکس سریع و تعادل و هماهنگی خوب.

تست استعدادیابی هنرهای رزمی

اهمیت اجزای تناسب اندام با رشته های مختلف هنرهای رزمی متفاوت است. در برخی از ورزش های رزمی، قدرت و استقامت خوب مهمتر از سرعت و قدرت است. به منظور پیشرفت به عنوان یک رزمی کار، باید سطح آمادگی جسمانی خود را آزمایش و نظارت کنید و تمرینات خود را مطابق نتایج تنظیم کنید تا بتوانید به طور کامل به پتانسیل خود برسید.

در زیر مولفه های تناسب اندام مرتبط با هنرهای رزمی، و چند نمونه آزمایشی که می توان برای اندازه گیری این مؤلفه ها تکمیل کرد، فهرست شده است. هنگام تفسیر نتایج این آزمایشات، باید در نظر داشته باشید که برخی از آنها از بقیه مهمتر خواهند بود.

جزء تناسب اندامتست های نمونهنظرات
چربی بدنبرای تعیین سطح چربی بدن باید اقدامات پوستی انجام شود.
تست اندازه گیری چین پوستی
در بسیاری از موارد مهم است که تا حد امکان لاغر باشید تا رزمی کار بتواند توده عضلانی خود را برای دسته وزنی خاص خود به حداکثر برساند. از سوی دیگر، برای برخی از ورزش های کشتی، وزن اضافی چربی ممکن است یک مزیت باشد.
سایز بدنقد بلند بودن و دستیابی خوب در بسیاری از هنرهای رزمی یک مزیت بزرگ است. شما می توانید اندازه های بدن مانند قد و بازو را اندازه گیری کنید.
تست نشستن و دستیابی
بیشتر در مورد آنتروپومتری و هنرهای رزمی.
آنتروپومتری هنرهای رزمی
تناسب اندام هوازیتست تناسب اندام استقامتی دویدن مانند تست بیپ یا دویدن 12 دقیقه ای کوپر مناسب است.
تست بیپ
با آمادگی جسمانی هوازی بالا، رزمی‌کاران می‌توانند اثر خستگی را در طول مسابقات کاهش دهند، و همچنین به حفظ تمرکز و حفظ مهارت تحت فشار کمک می‌کنند.
تست خستگی دوی سرعت
چابکی و تعادلتست پاهای سریع یا پرش ربع مناسب خواهد بود. تست های عمومی زیادی برای تعادل وجود دارد
تست های تناسب اندام
چابکی، تعادل و هماهنگی برای حرکت سریع و در عین حال کنترل شده رزمی کاران بسیار مهم است.
انعطاف پذیریچند تست انعطاف پذیری شانه وجود دارد. تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد.
تست انعطاف پذیری شانه
تست های انعطاف پذیری باید مختص اعمال هنرهای رزمی باشد و به ویژه ناحیه تنه و شانه را درگیر کند.
سرعتضربه سریع یک تست سرعت حرکت مشت زدن و یک تست سرعت مشت زدن است - این تست ها برای بوکسورها توسعه داده شده است.سرعت حرکت در اطراف منطقه مسابقه و سرعت ضربه زدن برای رزمی کاران بسیار مهم است.
قدرت بالاتنهتست قدرت پانچ تستی برای توانایی ضربه زدن است. قدرت بالاتنه را می توان با استفاده از تست کرانک بازوی بالاتنه نیز اندازه گیری کرد.قدرت زیاد، به ویژه برای ضربه زدن، برای موفقیت در بسیاری از ورزش های رزمی حیاتی است.
قدرت پایین تنهتست پرش عمودی را می توان برای اندازه گیری قدرت پا انجام داد. همچنین می توان از تست پرش طول ایستاده استفاده کرد.
تست پرش عمودی
قدرت پایین بدن برای حرکات انفجاری و قدرت لگد زدن مهم است.
استحکامتست قدرت گرفتن دست و همچنین تست های حداکثر قدرت پرس روی نیمکت و فشار پا باید انجام شود.قدرت باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود.
استقامتقدرت شکم یا هسته بدن را می توان با استفاده از تست های دراز و نشست و استقامت قدرت بالاتنه را می توان با استفاده از تست فشار بالا اندازه گیری کرد.تست های استقامت قدرتی برای سنجش توانایی انجام حرکات قدرتی مکرر استفاده می شود.
زمان واکنشتست تخته نور می تواند زمان واکنش رزمی کاران را اندازه گیری کند. چندین آزمایش زمان واکنش دیگر نیز وجود دارد.
سنجش زمان واکنش
داشتن زمان واکنش سریع برای مهارت های فرار رزمی کار مهم است.
حتما بخوانید!
تست یویو فوتبال

 

مقالات مرتبط : آنتروپومتری برای هنرهای رزمی و استعدادیابی بوکس

فدراسیون ورزشهای رزمی

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید