استعدادیابی بوکس
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی بوکس
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی بوکس

استعدادیابی بوکس استعدادیابی بوکس لازمه اش این است که بدانیم تناسب اندام در موفقیت یک بوکسور بسیار مهم است. بوکسورها به استقامت، سرعت، چابکی و قدرت نیاز دارند. برای اینکه به عنوان یک بوکسور پیشرفت کنید، باید سطح آمادگی جسمانی خود را آزمایش و نظارت کنید و تمرینات خود را…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی بوکس

استعدادیابی بوکس لازمه اش این است که بدانیم تناسب اندام در موفقیت یک بوکسور بسیار مهم است. بوکسورها به استقامت، سرعت، چابکی و قدرت نیاز دارند. برای اینکه به عنوان یک بوکسور پیشرفت کنید، باید سطح آمادگی جسمانی خود را آزمایش و نظارت کنید و تمرینات خود را تنظیم کنید تا بتوانید به طور کامل به پتانسیل خود برسید.

تست تناسب اندام بوکس

در زیر مولفه های تناسب اندام مرتبط با بوکس و چند نمونه آزمایشی که می توان برای اندازه گیری این مولفه ها تکمیل کرد، فهرست شده است. برخی از این تست ها در حال حاضر اجزای تست بوکس SPARQ هستند.

اجزاء تناسب اندامنمونه تست هانظرات
چربی بدنبرای تعیین سطح چربی بدن باید اقدامات پوستی انجام شود.مهم است که تا حد امکان لاغر باشید تا بوکسور بتواند توده عضلانی خود را برای دسته وزنی خاص خود به حداکثر برساند.
سایز بدنقد بلند بودن و دستیابی خوب یک مزیت بزرگ در بوکس است. شما می توانید اندازه های بدن مانند قد و بازو را اندازه گیری کنیدبیشتر در مورد آنتروپومتری و بوکس.
تناسب اندام هوازیتست تناسب اندام استقامتی دویدن مانند تست بوق یا دویدن 12 دقیقه ای کوپر مناسب است.بوکسورها با تناسب اندام هوازی بالا می توانند اثر خستگی در طول مسابقات را کاهش دهند و به تمرکز و حفظ مهارت تحت فشار کمک کنند.
چابکی و تعادلتست چابکی پرش به طور خاص برای بوکسورها ساخته شده است. تست پاهای سریع یا پرش ربع نیز مناسب خواهد بود.
تست چابکی
چابکی، تعادل و هماهنگی برای حرکت سریع و در عین حال کنترل شده بوکسورها در اطراف رینگ بسیار مهم است.
انعطاف پذیریچند تست انعطاف پذیری شانه وجود دارد. تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد.
تست نشستن و دستیابی
تست های انعطاف پذیری باید مختص اعمال بوکس باشد و به ویژه ناحیه تنه و شانه را درگیر کند.
سرعتQuick-Strike آزمایشی برای سرعت مشت زدن حرکت است. همچنین، سرعت مشت زدن را می توان به طور مستقیم اندازه گیری کرد.سرعت دور رینگ و سرعت مشت زدن برای بوکسورها بسیار مهم است.
قدرتتست قدرت پانچ یک تست مخصوص بوکس برای توانایی مشت زدن است. قدرت بالاتنه را می توان با استفاده از تست کرانک بازوی بالاتنه نیز اندازه گیری کرد.قدرت زیاد، به ویژه برای مشت زدن، برای موفقیت در بوکس حیاتی است.
استحکامتست قدرت گرفتن دست و همچنین تست های حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود.قدرت باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود.
قدرت استقامتقدرت شکم یا هسته بدن را می توان با استفاده از تست های نشستن و استقامت قدرت بالاتنه را می توان با استفاده از تست فشار بالا اندازه گیری کرد.تست های استقامت قدرتی برای سنجش توانایی انجام حرکات قدرتی مکرر استفاده می شود.
زمان پاسختست Light Board به طور خاص برای بوکسورها توسعه داده شد. چند تست زمان واکنش دیگر در این سایت موجود است.
تست زمان واکنش
داشتن زمان واکنش سریع برای مهارت های فرار بوکسور مهم است.
حتما بخوانید!
استعدادیابی ورزش های پارویی

 

مقاله مرتبط : آنتروپومتری برای بوکس

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید