استعدادیابی تیراندازی با کمان
  1. خانه
  2. استعدادیابی ورزشی
  3. استعدادیابی تیراندازی با کمان
استعدادیابی ورزشی

استعدادیابی تیراندازی با کمان

فهرست مطالب مهم استعدادیابی تیراندازی با کمانتست های تناسب اندام تیراندازی با کماناستانداردهای تناسب اندام کمانداران استرالیایی استعدادیابی تیراندازی با کمان در زمینه استعدادیابی تیراندازی با کمان باید بدانیم که برای بسیاری از افراد، تیراندازی با کمان معمولاً به عنوان ورزشی که به سطوح بالایی از آمادگی جسمانی نیاز دارد…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

استعدادیابی تیراندازی با کمان

در زمینه استعدادیابی تیراندازی با کمان باید بدانیم که برای بسیاری از افراد، تیراندازی با کمان معمولاً به عنوان ورزشی که به سطوح بالایی از آمادگی جسمانی نیاز دارد تلقی نمی شود، با این حال کمانداران باید در بسیاری از جنبه های تناسب اندام به سطح خاصی برسند تا به آنها اجازه دهد تا تیراندازی را با دقت انجام دهند و بتوانند اقدامات را بدون تکرار انجام دهند.

خستگی. با سطح آمادگی بالا، کماندار می تواند در طول تمرین با شدت و فرکانس بیشتری تیراندازی کند و در طول مسابقه بدون خستگی تیراندازی کند. یک کماندار موفق به بینایی خوب، هماهنگی و تعادل دست و چشم، انعطاف پذیری، قدرت، آمادگی هوازی و سطح چربی بدن کم نیاز دارد.

تست های تناسب اندام تیراندازی با کمان

اگرچه تناسب اندام فقط نقش کوچکی دارد، اما یک جزء مهم در موفقیت یک کماندار است. در زیر مولفه های تناسب اندام مرتبط با تیراندازی با کمان و چند نمونه آزمایشی که می توان برای اندازه گیری این مولفه ها تکمیل کرد، فهرست شده است.

جزء تناسب اندامنمونه تست هانظرات
چربی بدنبرای تعیین سطح چربی بدن باید اقدامات پوستی انجام شود.چربی اضافی بدن به عملکرد کمک نمی کند و خستگی را افزایش می دهد.
تناسب اندام هوازیبا توجه به پایین بودن سطح آمادگی اولیه اکثر کمانداران، یک تست زیر حداکثری آمادگی هوازی مناسب است، مانند تست چرخه آسترند. یک آزمایش آسان برای انجام، دویدن 12 دقیقه ای کوپر است.با تناسب اندام هوازی بالا، بازیکنان می توانند اثر خستگی را در طول مسابقات کاهش دهند. آمادگی جسمانی خوب همچنین به تمرکز کمک می کند،اعتماد به نفس و حفظ مهارت تحت فشار
تعادلتست های عمومی زیادی برای تعادل وجود داردتعادل و هماهنگی برای حرکات کنترل شده در تیراندازی با کمان مهم است.
انعطاف پذیریچند تست انعطاف پذیری شانه وجود دارد. تست نشستن و دستیابی را می توان برای انعطاف پذیری کمر و همسترینگ انجام داد.تست های انعطاف پذیری باید مختص اقدامات تیراندازی با کمان باشد و ناحیه تنه و شانه را درگیر کند.
استحکام قدرتتست قدرت گرفتن دست و همچنین تست حداکثر قدرت برای تمرینات خاص باید انجام شود.قدرت باید برای تعیین سطوح قدرت و نظارت بر تغییرات قدرت در ارتباط با برنامه های تمرینی انجام شود.
استقامت قدرتقدرت شکم یا هسته بدن را می توان با استفاده از تست های نشستن و استقامت قدرت بالاتنه را می توان با استفاده از تست فشار بالا اندازه گیری کرد.تست های استقامت قدرتی برای سنجش توانایی انجام حرکات قدرتی مکرر استفاده می شود.
بیناییتست های بینایی ورزشیکمانداران ممکن است از تست بینایی بهره ببرند تا اطمینان حاصل کنند که بینایی آنها محدودیتی وجود ندارد.
حتما بخوانید!
تست چابکی تی

استانداردهای تناسب اندام کمانداران استرالیایی

کماندارانی که مایل به تیراندازی برای استرالیا در مسابقات قهرمانی جهانی هستند، اکنون ملزم به گذراندن تست آمادگی جسمانی به عنوان بخشی از فرآیند انتخاب هستند. این آزمون شامل یک دوی 2.4 کیلومتری (یا 5 کیلومتری پیاده روی) است. حداقل استانداردهای تناسب اندام در زیر ذکر شده است. خط مشی انتخاب همچنین به کسانی اجازه می دهد که به دلایل قانونی نمی توانند حداقل استانداردها را رعایت کنند.

تست تناسب اندام تیراندازی با کمان

برای مطالعه مطلب آنتروپومتری برای تیراندازی با کمان کلیک کنید!

منبع

, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید