تست فشار خون
  1. خانه
  2. تست تناسب اندام
  3. تست فشار خون
تست تناسب اندام

تست فشار خون

فهرست مطالب مهم تست فشار خونتجهیزات مورد نیاز تست فشار خونروش تست فشار خوناندازه گیری فشار خون تست فشار خون اندازه گیری فشار خون بسیار مهم است زیرا با خطر بیماری قلبی ارتباط زیادی دارد. تجهیزات مورد نیاز تست فشار خون فشارسنج جیوه ای، کاف، گوشی پزشکی. روش تست فشار…
استعدادیابی استیدو
فدراسیون دو و میدانی ایران
فدراسیون اسکواش
فدراسیون بولینگ و بیلیارد

تست فشار خون

اندازه گیری فشار خون بسیار مهم است زیرا با خطر بیماری قلبی ارتباط زیادی دارد.

تجهیزات مورد نیاز تست فشار خون

فشارسنج جیوه ای، کاف، گوشی پزشکی.

روش تست فشار خون

فشارسنج روی نیمکتی قرار می گیرد که سوژه نمی تواند ستون جیوه را ببیند. فشار خون پس از 5 دقیقه استراحت آزمودنی ثبت می شود و این اندازه گیری باید مقدم بر سایر اقدامات باشد. آزمودنی در حالی که بازویش روی نیمکت تکیه داده می‌نشیند، آرنج تقریباً در سطح قلب است. کاف وصل شده، سپس فشار به حدود 180 میلی متر جیوه افزایش یافت.

گوشی پزشکی روی شریان بازویی در حفره کوبیتال قرار می گیرد. فشار با سرعت تقریبی 2 میلی متر در ثانیه آزاد می شود. فشاری که اولین صداها در آن شنیده می شود (فشار سیستولیک) و فشاری که هنگام ناپدید شدن همه صداها (فشار دیاستولیک) ثبت می شود.

تست فشار خون

اندازه گیری فشار خون

فشار خون بر حسب میلی متر جیوه (میلی متر جیوه) ثبت می شود. فشار خون طبیعی معمولاً 120 برای فشار سیستولیک و 80 برای فشار دیاستولیک در نظر گرفته می شود – برای مردان و زنان یکسان است. اگر اندازه‌گیری‌ها در دسته بالا به طور مداوم ثبت شوند، باید به دنبال درمان پزشکی باشید.

اندازه گیری فشار خون

نظرات:

حتما بخوانید!
تست مته شاتل 3 مخروطی

افزایش فشار خون در شرایط استرس زا معمول است (که گاهی اوقات “تب کت سفید” نامیده می شود) و بنابراین وقتی فردی در مطب آزمایش می شود ممکن است فشار خون به طور غیرعادی افزایش یابد. در صورت مشکوک شدن به این موضوع، آزمایش باید بعد از اینکه زمان استراحت به آنها داده شد، یا در مکان دیگری که استرس کمتری دارد، تکرار شود.

منبع

, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید